• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کارگاه «تخیلات تربیتی» در فرهنگستان هنر


کارگاه «تخیلات تربیتی» در فرهنگستان هنر

 

کارگاه «تخیلات تربیتی» بر اساس اندیشه‌های الیوت آیزنر در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشی این فرهنگستان کارگاه «تخیلات تربیتی» بر اساس اندیشه‌های الیوت آیزنر را برگزار می‌کند. این کارگاه بر مبنای فرصتی برای آشنایی کاربردی با یکی از اندیشه‌های نوین تربیتی است. الیوت آیزنر، اندیشمند و منتقد تعلیم و تربیت آمریکایی، دارای آثاری متعدد در تبیین رویکرد زیبایی‌شناسانه در تربیت است.
در این کارگاه، محمود مهرمحمدی، استاد دانشگاه تربیت مدرس؛ محمد دادرس، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران؛ و صادق کشاورزیان، پژوهشگر فلسفه تربیت دانشگاه تهران؛ در دو جلسه،‌ به مباحثی چون «نگاهی کوتاه به اندیشه و آرای الیوت آیزنر با تمرکز بر کتاب تخیلات تربیتی»، «مسئله‌های مهم مدرسه چیست؟»، «اهمیت تصاویر، استعاره‌ها و شعارها در تعلیم و تربیت»، «بررسی دیدگاه‌های تنگ‌نظرانه به هوش و عقلانیت»، «نقد برنامه درسی ضد معلم»، «انواع مختلف برنامه درسی»، «تدریس هنرمندانه» و بررسی تمرین‌ها و تجربه‌ها و ایده‌های شرکت‌کنندگان می‌پردازند.

این کارگاه پنج‌شنبه، 28 اردیبهشت 1402، ساعت 9 تا 15، و پنج‌شنبه، 4 خرداد 1402، ساعت 9 تا 12، در تالار گلستان هنر، به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، شماره 1552، طبقه سوم، به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٤:٤٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;