اخبار > سرآغاز يك حركت جديد در هنر مقاومت جهان اسلام


حبيب‌الله صادقي
سرآغاز يك حركت جديد در هنر مقاومت جهان اسلام

حبيب الله صادقي، عضو شوراي سياستگذاري نخستين كارگاه آموزشي و هنري مقاومت «خط، رنگ، حضور»، از ايجاد يك اتفاق جريان ساز خبر داد.
 
 

دكتر حبيب الله صادقي، عضو شوراي سياستگذاري نخستين كارگاه آموزشي و هنري مقاومت «خط، رنگ، حضور»، از ايجاد يك اتفاق جريان ساز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فـرهنگستان هنر، حبيب اله صادقي، رئيس موزه هنرهاي معاصر و عضو شوراي علمی اولين كارگاه هنري مقاومت «خط، رنگ، حضور»، که فراخوان آن چند روز پیش منتشر شد، با اشاره به اينكه در آستانه اولين سالگرد حماسه مقاومت 33 روزه مردم لبنان هنرمندان ايران در این كارگاه تخصصي، بازتاب حقيقت و معرفت رمزي و معنايي اين حماسه را با زبان هنرهاي تجسمي و تصويري به نمايش خواهند گذاشت، تأكيد كرد: با گذشت يكسال از اين حادثه و حماسه بزرگ، هنرمندان نقاش ما ابعاد و زواياي اين حقيقت را با كيفيت ژرفتر و ماندگاري بيشتر نشان خواهند داد. وي افزود: دوربين ها كار خود را كردند. امروز وقت آن است تا نقاشان مفاهيم عميقتر و رمزگون اين حركت را ثبت كنند.
وي با اعلام اينكه در اين كارگاه، هنرمندان طراز اول، با سابقه و پيشكسوت در كنار طراحان و نقاشان نسل جديد اين رسالت تاريخي را در دو بخش طراحي و نقاشي ارائه خواهند كرد، خاطر نشان كرد: اين اتفاق سرآغاز يك حركت جديد در هنر مقاومت است و قطعاً در سال هاي آينده تداوم خواهد داشت.

گفتني است موزه هنرهاي معاصر فلسطين فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، این گارگاه تخصصی را در روزهای 25 و 26 مرداد ماه، برگزار خواهد کرد.
زمان انتشار: دوشنبه ٨ مرداد ١٣٨٦ - ١٣:٥٢ | نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار مؤسسات و زیر مجموعه‌ها
;