اخبار > كاظم چليپا: وحدت و صلح دو دستاورد كارگاه هنر مقاومت


كاظم چليپا: وحدت و صلح دو دستاورد كارگاه هنر مقاومت

كاظم چليپا، هنرمند نقاش و عضو شوراي علمي اولين كارگاه هنر مقاومت، اين اتفاق را زمينه ساز شكل گيري «اتحاديه كشورهاي اسلامي» دانست.
 
 

كاظم چليپا، هنرمند نقاش و عضو شوراي علمي اولين كارگاه هنر مقاومت، اين اتفاق را زمينه ساز شكل گيري «اتحاديه كشورهاي اسلامي» دانست.
به گزارش روابط عمومي  فـرهنگستان هنر، كاظم چليپا از هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس و عضو شوراي علمي «اولين كارگاه هنر مقاومت» كه توسط موزه هنـرهاي معاصر فلسطين و فــرهنگستان هنر برگــزار مي شود. «جهاني شدن هنر مقاومت» را از طريق ارائه پيام وحدت و صلح، مهمترين دستاوردهاي اين كارگاه ارزيابي كرد. وي با اشاره به عقايد مشترك جوامع اسلامي و تكيه بر آن توسط هنرمندان جهان اسلام خاطر نشان كرد: «هرجا كه ظلم ستيزي، آزادي و صلح طلبي مطرح است و هرجا مقاومتي در برابر سلطه باشد مورد ستايش هنــرمندان آزاده در هــر جاي جهـان قرار مي گيرد و هنر مقاومت متولد مي شود.»

وي با اشاره به حضور جهاني هنر مقاومت تأكيد كرد: «دو چيز هست كه مي تواند مرزهاي سياسي را بردارد و كشورها و ملتها را به هم نزديك كند: فوتبال و هنر، از اينجاست كه به نقش هنر در ارائه هويت اسلامي و زمينه سازي حركتي به نام «اتحاديه كشورهاي اسلامي» در برابر « اتحاديه اروپا » پي مي بريم و ميتوانيم به طور جدي به آن فكر كنيم. »

وي افزود: «در كارگاه هنري مقاومت در پي ارائه دو پيام به همه جهان از زبان جوامع اسلامي هستيم : اول وحدت و دوم صلح، اميدواريم با زبان، نگاه و شيوهاي نو در اين كار موفق شويم.»

نخستين كارگاه بزرگ هنر مقاومت ، امسال در موزه هنرهاي معاصر فلسطين با حضور چند نسل از هنرمندان ايراني در دو رشته طراحي و نقاشي با موضوع 33 روز حماسه مقاومت لبنان برگزار خواهدشد.
زمان انتشار: يکشنبه ٢١ مرداد ١٣٨٦ - ١١:١٣ | نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار مؤسسات و زیر مجموعه‌ها
;