• پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > فلاسفه و موسیقی؛ از یونان باستان تا نیچه به چاپ سوم رسید


فلاسفه و موسیقی؛ از یونان باستان تا نیچه به چاپ سوم رسید

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر چاپ سوم کتاب فلاسفه و موسیقی؛ از یونان باستان تا نیچه را منتشر کرد.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر چاپ سوم کتاب فلاسفه و موسیقی؛ از یونان باستان تا نیچه را منتشر کرد.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، جلد اول از مجموعه کتاب‌های فلاسفه و موسیقی با عنوان از یونان باستان تا نیچه به همت انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شده است.
گفتنی است کتاب حاضر به قلم «آرین رحمانیان» سیری است تاریخی بر آرای فلاسفه غرب درباره موسیقی که از یونان باستان شروع می‌شود و تا قرن بیستم ادامه می‌یابد. در این کتاب نظریه‌های فیلسوفانی چون افلاطون، ارسطو، دکارت، کانت، هگل، شوپنهاور و نیچه درباره موسیقی بررسی و تشریح شده است.
نویسنده کتاب برای تسهیل درک آرای فلاسفه مذکور درباره موسیقی دیدگاه آنان درباره موضوعاتی چون هستی‌شناسی و زیبایی‌شناسی را نیز توضیح می‌دهد. او در فصول انتهایی کتاب، به فلسفه موسیقی از جنبه زیبایی‌شناسی و ارتباط آن با ارزش‌های اخلاقی و ایدئولوژیک پرداخته است.
سومین چاپ کتاب  فلاسفه و موسیقی؛ از یونان باستان تا نیچه از آثار تازه انتشار یافته مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) است که در 136 صفحه با شمارگان 500 نسخه و بهای 29هزار تومان، برای تمامی علاقه‌مندان و دوستداران موضوعات فلسفه هنر، موسیقی و فلسفه عرضه شده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب ارزشمند می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠ - ٠٨:١٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;