اخبار > يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان روي پيشخوان فرهنگستان هنر


يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان روي پيشخوان فرهنگستان هنر

كتاب يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان توسط مؤسسه متن منتشر و در كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.
 
 

كتاب يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان توسط مؤسسه متن منتشر و در كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان عنوان كتابي است كه در سال 1395 به قلم رجبعلي لباف‌خانيكي و هادي تقي‌زاده توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) به مناسبت برگزاري همايش‌ ملي «آجر و آجركاري در هنر و معماري ايران» منتشر شد.

استاد لباف خانيكي در مقدمه كتاب اشاره كرده‌است: «كتاب يادنامه به معرفي استادكاراني اختصاص دارد كه از سال 1280 تا سال 1350 كار و زندگي مي‌كرده‌اند. اين يادنامه علاوه بر آنكه مخاطبان را با زندگي و كار معماران و مرمت‌گران خراساني آشنا مي‌كند، راهنمايي از روش‌هاي مرمتي، استحكام‌بخشي و بازپيرايي آثار و ابنيۀ تاريخي محسوب مي‌شود. معرفي اجمالي آثار و ابنيۀ تاريخي خراسان و اصطلاحات معماري سنتي امتيازاتي است كه مي‌تواند تا حدودي پاسخگوي نياز دانشجويان، پژوهندگان و علاقه‌مندان به اين مبحث باشد.»

كتاب يادنامه معماران و معماري سنتي خراسان، با شمارگان 1000 نسخه، در 422 صفحه، با بهاي 24500 تومان همراه با واژه‌نامه و تصاوير، توسط مؤسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شده است و در كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 عرضه مي‌شود.

 

زمان انتشار: سه شنبه ٧ شهريور ١٣٩٦ - ٠٨:١٩ | نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار مؤسسات و زیر مجموعه‌ها
;