اخبار > اين دوسالانه مسير آينده نقاشي جهان اسلام را ترسيم مي‌كند


اين دوسالانه مسير آينده نقاشي جهان اسلام را ترسيم مي‌كند

اين دوسالانه مسير آينده نقاشي جهان اسلام را ترسيم مي كند و از اين رو، تاثيرگذاري آن بايد بسيار حساب شده و همراه با برنامه ريزي دقيق صورت مي گيرد.
 
 

اين دوسالانه مسير آينده نقاشي جهان اسلام را ترسيم مي كند و از اين رو، تاثيرگذاري آن بايد بسيار حساب شده و همراه با برنامه ريزي دقيق صورت مي گيرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، عبدالمجيد حسيني راد، داور و عضو هيئت انتخاب سومين دوسالانه نقاشي جهان اسلام با بيان اين مطلب افزود:

دوسالانه نقاشي جهان اسلام بسترسازي مناسبي است كه مي تواند تعبير ما را از نقاشي جهان اسلام شكل دهد.

وي ادامه داد: در حال حاضر، اين حركت نوپاست و قاعدتاً در حركتهاي اوليه ما شاهد نمايش آثار نقاشان مسلمان در جوامع اسلامي و غير اسلامي هستيم كه بيشتر ارائه يك گزارش از رويدادهاي هنر نقاشي در اين جوامع محسوب مي شود.

به گفته وي، آثاري كه اينك در دوسالانه نقاشي جهان اسلام حضور پيدا ميكنند آثاري هستند كه مي توانند هنر اسلامي جوامع معاصر اسلام را به نمايش بگذارند و فعلاً نبايد انتظار داشت كه حتماً تمامي آثار ارسالي با معيارهاي اسلامي منطبق باشند.

داور سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام با بيان اينكه در حال حاضر، در انتخابهايمان خيلي بر روي جنبه هاي مشخص با جهت گيري اسلامي تاكيد نداريم، خاطر نشان كرد: سعي داريم با ديد بازتر و گزينش آثار نسبتاً سالم در ادامه مسيردوسالانه هاي آينده گام برداريم.

وي، آثار نقاشان ايراني حاضر در سومين دوسالانه نقاشي جهان اسلام را قوي تر و قابل توجه تر از آثار هنرمندان ديگر كشورها عنوان كرد و افزود: با اين حال از هنرمندان خارجي نيز آثار نسبتاً خوبي رسيده است.

  حسيني راد تصريح كرد: ما در هيئت داوري سعي مي كنيم آثار جوامع مختلف را با خودشان مقايسه كنيم و از ميان آنها،‌بهترين ها را انتخاب نمائيم.

وي با اشاره به تاثير اين حركت بين المللي در رسيدن به بيان هنري جديد در نقاشي جهان اسلام عنوان كرد: برگزاري دوسالانه ها شبيه به همين تعبيري است كه ما از هنر ديني و سينماي ديني داريم و طبيعي است كه وقتي حركتي اين چنين ايجاد شود و آثار نقاشان جوامع اسلامي در يك زمان و مكان واحد به نمايش درآيد و وجوه مشترك آنها در معرض ديد بيننده قرار گيرد به بيان هنري جديد مي انجامد.

شايان ذكر است، سومين دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام تا بيستم اسفند ماه در محل مركز فرهنگي هنري صبا بر پا است.
زمان انتشار: دوشنبه ١٧ اسفند ١٣٨٣ - ١١:٤٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تازه‌های خبری
اخبار
اخبار مؤسسات و زیر مجموعه‌ها
;