آرم فرهنگستان هنر
اخبار > پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی


پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

در نشستی که دست‌اندرکاران ستاد بزرگداشت حکیم نظامی از سوی محمود شالویی، دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس این ستاد تقدیر شدند، پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شد.

در نشستی که دست‌اندرکاران ستاد بزرگداشت حکیم نظامی از سوی محمود شالویی، دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس این ستاد تقدیر شدند، پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با تقدیر از همکاری و همراهی سازمان‌ها و نهادهای فعال در ستاد بزرگداشت حکیم نظامی، گفت: در پی برگزاری موفق رویداد بزرگداشت حکیم نظامی و با موافقت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی حکیم نظامی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کرده‌ایم تا از این طریق بتوانیم در معرفی این شاعر پارسی‌سرا اهتمام بیشتری داشته باشیم.

او افزود: از دستگاه‌های مرتبط می‌خواهیم در معرفی حکیم نظامی همچنان کوشا باشند و با تلاش و اقدامات ارزنده خود، نام و آثار حکیم نظامی را زنده نگه دارند.

رئیس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی با اشاره به برخی اقدامات و فعالیت‌های این ستاد در طول برگزاری بزرگداشت حکیم نظامی، بیان کرد: در همه استان‌ها برنامه‌های مختلفی به ویژه از سوی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها و کتابخانه‌های عمومی در راستای بزرگداشت این حکیم شاعر برگزار شد که قابل تقدیر است.

مدیرکل حوزه وزارتی تاکید کرد: باید آثار بیشتری پیرامون حکیم نظامی در حوزه‌های مختلف هنری تولید شود و در این زمینه برنامه‌سازی‌های متنوعی داشته باشیم. حوزه‌های مختلف از جمله: انجمن آثار و مفاخر، فرهنگستان هنر، سازمان صداوسیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی‌های فرهنگی، موزه هنرهای معاصر، شهرداری تهران، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی  و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارتخانه‌های میراث فرهنگی و آموزش و پرورش و... همکاری‌های خوبی در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت حکیم نظامی داشتند.

او در بخش دیگری از سخنان خود بر هم‌افزایی بخش‌های مختلف برای همکاری‌های مشترک در زمینه بزرگداشت حکیم نظامی تاکید کرد.

رییس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی افزود: یکی از برنامه‌های دولت مردمی ایجاد ارتباط صمیمانه فرهنگی و ادبی بین دولت و مردم است زیرا از این طریق برنامه‌های فرهنگی و هنری قوام و ماندگاری بیشتری پیدا می‌کند. موضوع محرومیت‌زدایی از برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله برنامه‌ها و سیاست‌های دولت مردمی است و درصدد معرفی چهره‌های ناشناخته ادبی و فرهنگی کشورمان هستیم.

او درباره همکاری‌های مشترک با نهادها و بخش‌های مختلف در راستای معرفی حکیم نظامی ادامه داد: آمادگی همکاری برای تولید فیلمنامه، فعالیت‌های پژوهشی، محتواسازی و... را داریم.

در این نشست برخی از اعضای حاضر به ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود در زمینه بزرگداشت حکیم نظامی و نظرات و پیشنهادهای خود در این زمینه پرداختند.

در پایان محمود شالویی با اهدای لوح تقدیر از خدمات و تلاش‌های اعضای ستاد بزرگداشت حکیم نظامی قدردانی کرد.

در این نشست مهدی نورعلیشاهی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ، کاوه خورابه، معاون انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، احمدی، رییس شبکه آموزش، حبیبی، رییس شبکه رادیویی فرهنگ، کیانی، مدیرکل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر، اکبر ایرانی، مدیرعامل موسسه میراث مکتوب، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شیروی، مدیرکل مطبوعات خارجی، افراسیابی، معاون مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی و... حضور داشتند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ فروردين ١٤٠١ - ١٦:٤٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;