آرم فرهنگستان هنر
اخبار > صبا گنجینه‌ای دیده نشده از 60 سال نقاشی «محسن وزیری مقدم» را رونمایی کرد


صبا گنجینه‌ای دیده نشده از 60 سال نقاشی «محسن وزیری مقدم» را رونمایی کرد

 

با نمایش مجموعه‌ای نفیس از نقاشی‌های «محسن وزیری مقدم» برای نخستین بار، «صبا» بخشی نادیده از تاریخ هنر معاصر ایران را به روایت یکی از پیشگامانش به نمایش گذاشت.

با نمایش مجموعه‌ای نفیس از نقاشی‌های «محسن وزیری مقدم» برای نخستین بار، «صبا» بخشی نادیده از تاریخ هنر معاصر ایران را به روایت یکی از پیشگامانش به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری، پژوهشی صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این مجموعه که نزدیک به 30 اثر شامل همه دوره‌های مختلف و متنوع فعالیت هنری این هنرمند از دهه 30 تا آخرین سال‌های عمر وی در میانه دهه 90 و متعلق به گنجینه فرهنگستان هنر است در آیین ویژه‌ای با عنوان «مقدم هنر» در حضور بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، مجید رجبی معمار، رئیس خانه هنرمندان، چهره‌های صاحبنظر هنر ایران، پژوهشگران و هنرمندان برای اولین بار به معرض نمایش گذاشته شده و به جامعه هنری کشور تقدیم شد.

این مجموعه که نزدیک به 30 اثر است، شامل همه دوره‌های مختلف و متنوع فعالیت هنری این هنرمند از دهه 30 تا آخرین سال‌های عمر وی در میانه دهه 90 می‌شود که در گنجینه فرهنگستان هنر نگهداری می‌شود.

نشست ویژه‌ای نیز در کنار افتتاحیه این نمایشگاه در فرهنگستان هنر برگزار شد که در آن مهدی حسینی، جعفر نجیبی، سهراب هادی، مرتضی گودرزی و مژده طباطبایی پیرامون ابعاد مختلف کارنامه این هنرمند پیشرو، نوآور و جریان‌ساز و تأثیرات حضور او در تاریخ هنر معاصر ایران سخن گفتند.

حمید شانس، طاهر شیخ‌الحکمایی، عباس مشهدی‌زاده، حبیب‌الله درخشانی، کامبیز موسوی اقدم از جمله چهره‌های هنری حاضر در این نشست بودند.

«مقدم هنر» با ارائه این گنجینه ارزشمند، تا 4 بهمن در نگارخانه «خیال» مؤسسه صبا میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

  


 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢ بهمن ١٤٠٠ - ١٣:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;