• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > معماری حرف‌ها و کلمه‌ها


نمایشگاه جدید سیدمحمد احصایی با عنوان:
معماری حرف‌ها و کلمه‌ها

 

«معماری حرف‌ها و کلمه‌ها» عنوان مجموعه‌ای از آثار استاد سید محمد احصایی است که به انتخاب امرالله فرهادی آردکپان، علیرضا مصطفی‌زاده ابراهیمی و مجید عباسی بازنشر شده و در نگارخانه ویژه به نمایش درآمده است.

«معماری حرف‌ها و کلمه‌ها» عنوان مجموعه‌ای از آثار استاد سید محمد احصایی است که به انتخاب امرالله فرهادی آردکپان، علیرضا مصطفی‌زاده ابراهیمی و مجید عباسی بازنشر شده و در نگارخانه ویژه به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه که از ۵ تا ۱۷ دی‌ماه برپاست، مجموعه‌ای منتخب از آثار درخشان احصایی است که تاکنون به این شکل بازتولید نشده است.

علیرضا مصطفی‌زاده درباره نمایش آثار منتخب استاد احصایی در نگارخانه ویژه توضیح داد: مجموعه آثار این نمایشگاه را به اتفاق آقای امرالله فرهادی و آقای مجید عباسی انتخاب و باز تولید کردیم؛ در نمایشگاه استاد احصایی ۲۱ اثر برای نمایش انتخاب شده که به تعداد محدود ۳۰ نسخه از هر کدام روی کاغذ ایتالیایی کتان فابریانو به روش چاپ دستی با ماشین پرس مشکی‌کوب شده و تمامی آثار با شماره‌گذاری به امضای هنرمند رسیده است. همچنین علاوه بر این ۲۱ اثر یک اثر دیگر هم از مجموعه آثار «الفبای ازلی» استاد احصائی به عنوان تک اثر به نمایش گذاشته شده که در تعداد ۹۹ نسخه روی کاغذ ایتالیایی پس از چاپ دستی مشکی‌کوب با رنگ اکرلیک توسط هنرمند رنگ‌گذاری‌های متفاوت شده و به امضا رسیده است و هر کدام حکم یک اثر اصل و بدیع را دارد. 

امرالله فرهادی هم درباره هدف برپایی نمایشگاه آثار منتخب استاد محمد احصایی به شکل خاص برای نخستین بار در نگارخانه ویژه توضیح داد: این پروژه را ما به عنوان شاگردان استاد با همدیگر انجام دادیم. همانطور که می دانید کارهای استاد احصایی خیلی گران هستند و خیلی از افراد نمی‌توانند این آثار را داشته باشند، بنابراین ما برخی کارها را بازتولید کردیم. یک اثر هم به صورت ویژه بازتولید شده و استاد با یک شور و شوقی بر روی آن کار کرده و رنگ گذاشته است، گویی که دارند یک اثر جدید خلق می‌کنند.

سیدمحمد احصایی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر و از هنرمندان معاصر ایران در زمینه خوشنویسی، گرافیک و نقاشی است که آثار نقاشی‌خط  او آوازه جهانی دارد. علاقه‌مندان برای بازدید از جدیدترین نمایشگاه او می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، خیابان سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم، پلاک ۵ نگارخانه ویژه مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٥ دی ١٤٠٠ - ١٤:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;