• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > همایش ملّی «آینده‌پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار»


همایش ملّی «آینده‌پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار»

 

نشست پایانی همایش ملی آینده پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار توسط دانشگاه سوره با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نشست پایانی همایش ملی آینده پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار توسط دانشگاه سوره با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره، دانشگاه سوره با توجه به اهمیت موضوع آینده پژوهی و آموزش پایدار در ترسیم نقشه راه علمی- پژوهشی کشور، همایش ملی آینده پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار را طراحی و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگستان هنر، نهاد‌های معتبر علمی، مراکز دانشگاه، پژوهشگاه‌های معتبر کشور برگزار می‌کند.

این همایش ملی و ISC با هدف ارتقاء جایگاه آموزش عالی در سه حوزه آموزش هنر، معماری و فرهنگ و ارتباطات با رویکرد‌های نوین، حرکت به سمت دانشگاه‌های کارآفرین و نیز دستیابی به نظام آموزشی کارآمد و پیشرو در ایران و حتی کشور‌های منطقه، برگزار می‌شود. این همایش درصدد است که به بررسی جایگاه این رشته‌ها در آینده نظام آموزشی با رویکرد کارآفرینی و مهارتی بپردازد و بتواند تصویر دقیق تری از این سه حوزه در نظام آموزشی ارائه دهد.

با توجه به محور‌های ۱۲ گانه همایش ملی آینده پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار تا پیش از نشست اختتامیه، ۱۱ پیش نشست تخصصی با حضور استادان و شخصیت‌های علمی کشور در دانشگاه سوره برگزار شده است.

نشست پایانی و ارائه مقالات برگزیده همایش، روز چهارشنبه ۲۴ آذر 1400، در محل سالن ایران فرهنگستان هنر و نیز به صورت بر خط (سامانه آموزشی دانشگاه سوره) برگزار می‌شود.

در ابتدای این نشست دکتر محمدحسین ساعی، رئیس دانشگاه سوره و دکتر بهمن نامور مطلق، رئیس فرهنگستان هنر سخنرانی خواهند کرد.

در بخش نخست این اختتامیه جمعی از استادان دانشگاه، صاحب نظران و پژوهشگران به ارائه سخنرانی و تبیین آخرین دستاورد‌های علمی خود می‌پردازند.

دکتر محمدحسین مقدم با موضوع آینده پژوهی، دکتر غلامرضا صالحی با محتوای آموزش پایدار، دکتر اکبر گلدسته با موضوع معنای دانشگاه و آینده، دکتر غلامحسین اسلامی نیز در خصوص شکل گیری فضای زیست مطلوب در دنیای الکترونیک، سخنرانی می‌کنند.

در بخش دوم این نشست، پنج مقاله برگزیده از میان ۴۵ چکیده مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش ارائه می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور اختتامیه همایش می‌توانند فردا روز چهارشنبه ۲۴ آذر از ساعت ۱۰ تا ۱۶ به محل سالن ایران فرهنگستان هنر در خیابان ولیعصر (عج) بالاتر از خیابان طالقانی مراجعه کنند، همچنین این سخنرانی‌ها همزمان به صورت مجازی در سامانه آموزشی دانشگاه سوره به نشانی sibad.soore.ac.ir/v/show/fhd۲۰۲۱ قابل مشاهده است.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ آذر ١٤٠٠ - ١٧:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;