• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمایشگاه «سپیدبالان پرستار» گشایش یافت


نمایشگاه «سپیدبالان پرستار» گشایش یافت

 

موسسه صبا در استقبال از روز پرستار و با هدف تکریم جایگاه بلند سفیران سلامت، با نمایشگاهی از آثارخوشنویسی «کاوه تیموری» به سیمرغان سپیدبال سلامت و پرستاران گرامی، سلام گفت.

موسسه صبا در استقبال از روز پرستار و با هدف تکریم جایگاه بلند سفیران سلامت، با نمایشگاهی از آثار خوشنویسی «کاوه تیموری» به سیمرغان سپیدبال سلامت و پرستاران گرامی، سلام گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «سلام بر سپیدبالان پرستار» عصر چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵ در نگارخانه خیال گشایش یافت.

این نمایشگاه، شامل ۲۶ اثر خوشنویسی در قالب خط فاخر نستعلیق است که تمامی آنها با مضمون اشعاری در وصف فداکاری‌ها، جانفشانی‌ها، مهرورزی‌ها و حماسه آفرینی‌های عاشقانه این فرشتگان سپیدجامه و مدافعان سلامت و تجلیل و بزرگداشت مقام شامخ پرستاران کشور به رشته تحریر درآمده است.

آثار ارائه شده، حاصل فعالیتهای یکسال اخیر هنرمند است. وی منتخب زیبایی از اشعار سروده شده از شاعران طراز اول همچون افشین علاء، عباس براتی پور، رضا اسماعیلی، زنده یادمحمدحسین بهجتی، زنده یاد دکتر قاسم رسا، سعیدبیابانکی، مصطفی محدثی، بابک نیک طلب، مهدی الماسی، مرتضی مرادپور و... را در قالب قطعات خط به رشته تحریر درآورده است.

«سلام بر سپیدبالان پرستار» همزمان با میلاد حضرت زینب کبری(علیهاسلام) اسوه صبر و پرستار بزرگ کربلا و با همکاری سازمان نظام پرستاری کشور افتتاح شد.

یادآور می شود همزمان با نمایشگاه از آلبوم نفیس آثار به نمایش درآمده که با همت معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری به منتشر شده است.

صبا از ۱۷ تا ۲۱ آذرماه همبال با خوشنویسی‌های کاوه تیموری و با حضور علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان به سپیدبالان پرستار و با طنین نستعلیق ایرانی و هنر تذهیب، سلام می‌گوید.

 

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ١٨ آذر ١٤٠٠ - ١٦:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;