آرم فرهنگستان هنر
اخبار > یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هنر جدید ایران را در صبا دیدم


رایزن فرهنگی ژاپن در بازدید از دومین «سالانه هنرهای تجسمی ساتین»:
یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هنر جدید ایران را در صبا دیدم

 

رایزن فرهنگی ژاپن در ایران، طی بازدید از دومین «سالانه هنرهای تجسمی ساتین»، هنر معاصر ایران را هنری جدی، بالنده، رو به جلو و هم‌طراز با آثار هنر جدید در کشورهای پیشرفته توصیف کرد.

رایزن فرهنگی ژاپن در ایران، طی بازدید از دومین «سالانه هنرهای تجسمی ساتین»، هنر معاصر ایران را هنری جدی، بالنده، رو به جلو و هم‌طراز با آثار هنر جدید در کشورهای پیشرفته توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- «جون ای چی سومی» در پایان این بازدید با ابراز خوشنودی و آمادگی به منظور همکاری و پروژه‌های مشترک و تبادلات و تعاملات گسترده‌تر هنری میان دو کشور گفت: خوشحالم از اینکه چنین مجموعه بزرگی را می‌بینم و در این دو سال که در ایران هستم این نمایشگاه، یکی از بزرگترین مجموعه‌های هنر نسل جدید هنرمندان ایران را چه در کمیت و تعداد و چه در تنوع سبک و شیوه‌ اجرا و رویکردهای هنری و چه در کیفیت و ارائه حرفه‌ای، عرضه کرده است.
رایزن و رئیس مرکز فرهنگی سفارت ژاپن، با بیان اینکه فضا و امکانات مجموعه «صبا» برای نمایش آثار هنری در مدیاهای مختلف بسیار مناسب است خاطرنشان کرد: یشتر ژاپنی‌ها هنر ایران را بنا به عادت از هنرهای سنتی و فرش و صنایع دستی‌اش می‌شناسند، اما با دیدن چنین نمایشگاه‌هایی که با این حجم وسیع و در این گوناگونی، مدیوم‌های بیان هنری هنرمندان ایرانی را به هنر معاصر جهانی به نمایش می‌گذارد و باور تازه ای در ذهن بیننده شکل می‌گیرد و جایگاه هنر ایران را در می‌یابد.
در این دیدار، همچنین مسئولان موسسه صبا با بیان هدف گذاری‌های کلان و کتب متعدد انتشار یافته توسط فرهنگستان هنر در مطالعات هنرپژوهی شرق و بویژه هنر هند، چین و ژاپن که حامل پشتوانه‌ای از حکمت و معرفت زیبایی‌شناختی و معنوی بوده‌اند و ذکر سوابقی از نمایشگاه‌های مرتبط با هنرهای ژاپن در صبا طی سالهای گذشته، از ایجاد زمینه هایی جهت نزدیکی و همکاری هنر و هنرمندان ایرانی و ژاپنی استقبال کرده و آمادگی خود را برای گسترش این دیپلماسی هنری اعلام داشتند.
دومین جشنواره و نمایشگاه بزرگ سالانه «هنرهای تجسمی ساتین» با حضور و مشارکت صدها هنرمند ایرانی و نمایش آثاری که نشان از ظرفیت‌های رو به رشد و خلاقه هنر امروز کشورمان در انواع شیوه ها و گرایشها از مفهومی، چندرسانه ای، هنرهای جدید، در گستره ای از نقاشی، عکاسی، چاپ دستی، مجسمه، دیجیتال آرت، مولتی مدیا و هنرهای تلفیقی، وب آرت، پرفورمنس، اینستالیشن و چیدمان، دیجیتال آرت، و... دارد، هم اکنون در نگارخانه های «ملی ایران» و «خیال شرقی» صبا میزبان عموم علاقمندان است.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ مهر ١٤٠٠ - ١٣:٥٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;