پرچم ایران

خط فرهنگستان هنر


آرم فرهنگستان هنر
اخبار > شهرام ناظری و علی دایی نشان ویژه گرفتند


شهرام ناظری و علی دایی نشان ویژه گرفتند

سومین دوسالانه نشان نیکوکاری و اهداء چهار نشان ویژه به 4 نیکوکار حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توسط موسسه نیکوکاری مهرآفرین برگزار شد.
 
 

سومین دوسالانه نشان نیکوکاری و اهداء چهار نشان ویژه به 4 نیکوکار حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توسط موسسه نیکوکاری مهرآفرین برگزار شد. در ابتدای این مراسم فاطمه دانشور مدیرعامل مهرآفرین با اشاره به فعالیت های این موسسه گفت: ما بر اساس عهدی که با خدا بسته ایم به دنبال خدمت به خلق هستیم و در این راه ، قصد داریم تمام تلاشمان را برای حمایت از کودکان و زنان سرپرست خانوار بکار بگیریم.

وی در ادامه با تشکر از رئیس جمهور و بازدیدهایی که وی از مکان هایی همچون شیرخوارگاه ها انجام می دهد ، گفت: اقدامات ایشان بسیار خوب بوده است اما همین جا ، تقاضایی دارم که برای رونق امر نیکوکاری ، به ngo ها توجه بیشتری کنند؛ گاهی سپردن کار به کسانی که با عشق وارد فعالیت های دلی می شوند ، بمراتب نتایج بهتری در پی دارد.

دانشور گفت: فقر و جهل همسایه هم هستند و ما باید کمک کنیم تا این دو ، ریشه کن شوند ؛ و یکی از راه های آن ، مدرسه سازی وآموزش و بازنگری در امر آموزش است ، مدرسه سازی را در نقاط محروم گسترش بدهیم و آموزش را باید در سطحی وسیع در دستور کار قرار داد تا با بیشتر شدن زندان ها مقابله کرد .

وی گفت : اگر وارد شورای شهر تهران شدم ، فقط و فقط بخاطر انجام دادن کاری برای همین بچه ها بوده است ، اگر بدانم مفید نبوده ، از شورا خارج خواهم شد .

در ادامه برنامه با حضور مریلا زارعی از "صدف وکیلی" مدیر انجمن حمایت از کودکان کار ، که با تاسیس واحد نیکوکاری اش ، بیش از 1000 کودک محروم را تحت پوشش قرار داده، قدردانی و نشان ویژه نیکوکاری به او اهدا شد.

مریلا زارعی سفیریار مهرآفرین در هنگام اهدای نشان ویژه نیکوکاری به صدف وکیلی گفت: مشکلاتی که جامعه ما امروز با آن دست به گریبان است، زیاد است و این امر تنها مربوط به کودکان و زنان نمی شود.

وی ادامه داد: ما در طول روز، کودکان بسیاری را می بینیم که خارج از محیط مدرسه و خانواده کار می کنند و یا در پشت چراغ قرمزها مشغول کسب درآمد هستند، اما هرگز آنها را با فرزندان خودمان مقایسه نمی کنیم و یا حتی گاهی به آنها هم پرخاش می کنیم!

سفیریار مهرآفرین افزود: ما وظیفه داریم که به عنوان یک عضو جامعه ، کسانی را که نیازمند هستند، دریابیم و می توانیم با عشق ورزیدن به خود و دیگران جامعه خوبی داشته باشیم، فقط باید بخواهیم و حرکت کنیم .

وی با اشاره به تلاش های صدف وکیلی گفت: ایشان با تاسیس نهادی مردمی و غیر سیاسی تلاش کرد تا به سهم خود ، آینده بهتری را برای کوکان این سرزمین رقم بزند ، و امروز بیش از 1000 کودک را تحت پوشش خود گرفته و به مدارج بالای تحصیل و کار رسانده است؛ خوشا به حمیت اش ؛ کارش مردانه و جسورانه بوده است.

تجلیل از شهرام ناظری

دومین فردی که نشان ویژه نیکوکاری را دریافت کرد ، شهرام ناظری بود. دکتر محمد سریر آهنگساز و رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، با اشاره به نزدیک بودن هنر و جامعه گفت: هنر منعکس کننده زمانه و جامعه خودست و با هنر است که افراد می توانند پیام خود را به مخاطبانی که در آن دوره زندگی می کنند، برسانند.

وی با اشاره به اهمیت هنر موسیقی افزود: در دهه اخیر ، هنر موسیقی به رغم مشکلات ، به خوبی پیشرفت کرده و امروز تعداد هنرجویان در این حوزه ، نسبت به گذشته ، ده ها برابر بیشتر شده است .

به نظر سریر ، معرفت هنری ، مهمتر از فراگیری فن است ، او گفت: آنچه که در هنر بسیار مهم است معرفت های شخصی است ؛ که یک هنرمند در طول زمان با توجه به دانش و بینش و توانایی های شخصی خود کسب می کند؛ افرادی که اینچنین به درجه هنرمندی می رسند، از تعداد انگشتان یک دست کمتر هستند و یکی از برترین های آنها در کشور ما ، شهرام ناظری است.

وی ادامه داد: شهرام ناظری نه یک موسیقیدان و خواننده ، بلکه یک انسان و کاراکتری شاخص است و همچنین یک معلم نمونه است.

بعد از سخنان محمد سریر ، با حضور لوریس چکناواریان و شاهرخ تویسرکانی ، نشان ویژه نیکوکاری به شهرام ناظری اهدا شد.

شهرام ناظری بعد از دریافت نشان گفت: من از لطف همه سپاسگزارم ، اما تصور نمی کنم کار زیادی کرده باشم که درخور تقدیر باشد ؛ زیرا ما در هر لباسی که باشیم ، وظیفه داریم که در کارهای خیر شرکت کنیم .

وی نقش هنرمندان را در توجه دادن به جامعه بسیار مهم دانست و افزود: مردم ، همیشه از هنرمندانی که با آنها خاطراتی خوب داشته اند، انتظار بیشتری دارند ، به همین دلیل هنرمندان نیز باید به فکر بخش های نیازمند ، بیماران بی بضاعت، افراد ضعیف و کودکان باشند ؛ هر چه که آنها در این راه قدم بردارند ، جامعه نیز از آنها استقبال کرده و پیروی می کند، به امیدی که دیگر فقری نباشد .

وی با اشاره به فعالیت افرادی همچون جهان پهلوان تختی در کمک به زلزله زدگان گفت: مردم به هنرمندان و پهلوانان واقعی اطمینان بیشتری دارند، و هنرمندان هم باید به نحو احسن به وظایف خودشان در این حوزه ها عمل کنند .تجلیل از علی دایی

آخرین فردی که نشان ویژه نیکوکاری را دریافت کرد، علی دایی به عنوان ورزشکار نمونه و نیکوکار بود.

حسین کلانی بازیکن اسبق پرسپولیس ، طی سخنانی با اشاره به اینکه امروز گروهی در کشور هستند که بدون آنکه بخواهند نامی از آنها برده شود کار خیر انجام می دهند ، گفت: مردم ما در انجام امور خیر با ایثار و عشق حضور پیدا می کنند و کار نیکو را با مهر و محبت انجام می دهند ، اما نباید توقع داشته باشیم که تمامی مشکلات ، تنها توسط مهر و محبت مردم انجام شود.

وی در ادامه افزود: باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که بار سنگین مشکلات ، توسط دولتمردان برداشته شود.

کلانی با اشاره به اینکه ورزشکاران واقعی ایران، همیشه با صفت پهلوانی و مردم داری عجین بوده اند ، گفت: از پوریای ولی تا تختی ، ورزشکاران ایرانی ، پیام آوران ما در دنیا بوده اند و فداکاری می کرده اند تا بانی شادی در دل های مردم شوند؛ در این میان ، بسیاری از آنها علاوه بر قهرمانی ، بدون آنکه بخواهند نامی از آنها برده شود ، کار نیک کرده اند و می کنند.

وی با اشاره به فعالیت های نیکوکارانه علی دایی گفت: دایی علاوه بر یک قهرمان ملی در یک رشته ورزشی ، یک اسطوره برای کشور است. علاوه بر آن ، وی با انجام کارهای نیکوکارانه همچون تاسیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در اردبیل و یا تاسیس مدرسه فوتبال در تایباد و همچنین پذیرش فرزند خواندگی 4 کودک یتیم و حمایت از آنها تا مرحله دانشگاه و یا کارهای دیگر در حد توان خود ، لااقل تاآنجایی که من می‌دانم ، ایثار کرده است و همین امر نشان می‌دهد که جامعه هنری و ورزشی کشور می توانند قدم های بزرگی را در راه اعتلای کشور عزیزمان ایران بردارند.

علی دایی نیز بعد از دریافت نشان خود از دستان عباس جدیدی، و در حضور کلانی و فرهاد قائمیان و فاطمه گودرزی ، گفت: من از همه کسانی که امشب در اینجا جمع شدند ، تشکر می‌کنم ، اما معتقدم کاری که افراد نیکوکار انجام می‌دهند ، بسیار مهم و باارزش است، و امشب اینجا برای اولین بار دیدم کسانی کارهایی کرده‌اند که از کارهایی من و امثال من بسیار برتر است ، افتخار می‌کنم و ممنونم.

در پایان این مراسم نیز ، از 14 حامی جدی موسسه نیکوکاری مهرآفرین ؛ حمیدرضا جوانمرد، بهمن عسگری، کوروش آهنج، حسین تنهایی، حسن کشت پور، سعید گودرزی، محمد سلیمی، سیامک سیدجوادی، فرنوش بدیع، یاسر التل، سعید مهرزاد، حامد منصوری، علیرضا امیدوار و محمد شریفیا ، با اهدای تندیس یاوران مهرآفرین ، تقدیر بعمل آمد .حاشیه ها:

- اجرای مراسم را فرزاد حسنی در یکی از موفق ترین اجراهایش ، برعهده داشت ؛ و همه کسانی که در مراسم حضور داشتند ، خودشان بلیت حضور در سالن را تهیه کرده بودند.

- مراسم دیشب به کارگردانی رضا درستکار برگزار شد و در طول اجرا ، گروه های مختلفی از هنرمندان خاص و گروه های موسیقی ؛ نایما ، آهیل و لیان اجراهایی متفاوت و بسیار شاد داشتند.

-برای هر کدام از کسانی که نشان ویژه نیکوکاری دریافت کردند، فیلم کوتاهی پخش می شد ، دو فیلم جذاب دایی و ناظری توسط خدایار قاقانی ساخته شده بود.

- درمراسم شب گذشته ؛ شهرام ناظری ،احمد مسجد جامعی، دکتر محمد سریر ، لوریس چکناواریان ، شاهرخ تویسرکانی ، علی دایی ، مریلا زارعی ، عباس جدیدی، حسین کلانی ، فرهاد قائمیان ،قاسم قلی پور ، فاطمه گودرزی ، روزبه نعمت الهی ، امید حاجیلی ، عبدالحسین مختاباد ، احمد حلت ، مهرداد اکبریان ، تندگویان وتعدادی از اعضای شورای شهر تهران و همچنین تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی و جمعی از نمایندگان رسانه های جمعی حضور داشتند.
زمان انتشار: سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٢ - ١٤:٠٧ | نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.