آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر


در حاشیه بازدید از پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛
بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در فرهنگستان هنر، پس از بازدید از نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر، بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر جمعه، ۲۱ بهمن 1401، پس از بازدید از نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد. در این بازدید که با حضور بهمن نامورمطلق، رئیس و علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر، محمود سالاری، معاون امور هنری، محمدحسین نیرومند، مشاور امور هنری و سینمایی وزیر، سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود، اسماعیل پناهی، رئیس «کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر»، به ارائه گزارش مختصری از پیشینه و خدمات این کتابخانه پرداخت.

پناهی دو رویداد قابل توجه در شکلگیری و فعالیت کتابخانه فرهنگستان را «تبدیل کتابخانه‌‌ای محدود و درون‌‌سازمانی به بزرگترین کتابخانه تخصصی هنر کشور» و «تبدیل سازه‌ای بتنی در مرکز شهر، با کاربری پارکینگ، به مهمترین مرکز ارائه خدمات اسناد و منابع هنری» دانست و اظهار کرد: این کتابخانه با ادغام دو «کتابخانه فرهنگستان هنر» و «مرکز ملی گفتگوی تمدن‌‌ها» در مدت دو دهه فعالیت خود، با در اختیار داشتن بیش از ۸۵ هزار منبع چاپی و دیجیتال، به بیش از هشت ‌هزار عضو، شامل اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هنر، خدمات تخصصی ارائه داده و امید است در آینده با توسعه بخش‌های «منابع دیجیتال» و «آرشیو و اسناد هنری»، نیاز پژوهشگران در این زمینهها نیز برآورده شود.

پناهی در ادامه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا با تحت پوشش قرار دادن کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر در فرایند واسپاری منابع تخصصی هنر، از طریق «دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی» و «نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور»، این کتابخانه را در تأمین منابع چاپی و الکترونیکی هنر حمایت نمایند.

محمدمهدی اسماعیلی، نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد، آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای همکاری در تأمین منابع تخصصی هنر و تقویت کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر اعلام کرد.

عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مصطفی زراوندیان، دبیر بخش «تجسم هنر» پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، جعفر واحدی، نایب‌رئیس مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، عبدالرحیم فیروززاده، مدیر حوزه ریاست، روابط عمومی و بین‌الملل فرهنگستان هنر، بهنام زنگی، سرپرست مؤسسه فرهنگی هنری صبا و علی شهبازی، مدیر پشتیبانی و منابع انسانی فرهنگستان هنر از دیگر چهره‌های حاضر در این بازدید بودند.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٣ بهمن ١٤٠١ - ١٦:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;