آرم فرهنگستان هنر
اخبار > هنر سنّتی را محترم می شماریم نه مقدس


رئیس گروه هنرهای سنّتی فرهنگستان هنر:
هنر سنّتی را محترم می شماریم نه مقدس

 

هنرمندان هنرهای سنّتی حوزه نگارگری در پانزدهمین عصرانه مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر به دیدار و گفت‌وگو نشستند.

به گزارش روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌هنری آسمانِ فرهنگستان هنر، پانزدهمین عصرانه آسمان روز سه‌شنبه ، 20 دی 1401، در مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر، میزبان حدود سی نفر از هنرمندان و استادان هنرهای سنّتی حوزه نگارگری شد.

محمدعلی رجبی، رئیس گروه هنرهای سنّتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر، با بیان اینکه هنر سنّتی را محترم می‌شماریم نه مقدس، گفت: دلیل این امر روح هنر است که برخی متأسفانه آن را نمی‌شناسند و نمی‌دانند جایگاه این هنر چیست. هر چقدر روی حرمت این هنر پافشاری کنیم، حرمت خودمان را نگه داشته‌ایم. سنّت یک روح جان‌دار است که نمی‌میرد و جلوه عوض می‌کند.

در ادامه این نشست، عبدالمجید شریف‌زاده، عضو گروه هنرهای سنّتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر، با اشاره به اینکه ما همیشه متهم هستیم که در مواجهه با هنر مینیاتور و نگاره‌های صفوی در گذشته زندگی می‌کنیم، گفت: بلی، ما به گذشته برمی‌گردیم، ولی در جهت حرکت به سوی آینده‌ هستیم.

مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، با اشاره به تاریخچه و فلسفه برگزاری برنامه عصرانه‌های آسمان، از راه‌اندازی باشگاه هنرمندان در این مجموعه خبر داد و بیان کرد: در نخستین قدم، باشگاه هنرمندان چوب و نگارگری در حال راه‌اندازی است و مجموعه آسمان در حال جمع‌آوری رزومه‌های هنرمندان این دو حوزه است. از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا رزومه خود را به نشانی اینترنتی asranehaseman@gmail.com ارسال کنند.

در بخش دیگر این برنامه، محسن آقامیری، میثم حسن‌خانی، پریسا رحمانی‌وله، زینب شاهی، به بیان مسائل و دغدغه‌های مرتبط با این حوزه، و بحث و تبادل نظر پرداختند.

برپایی نمایشگاهی از آثار استادان و هنرمندان حاضر در نشست، امضای تابلوی یادبود مراسم، و عکس یادگاری میهمانان از دیگر بخش‌های این برنامه بود. از میهمانان و هنرمندان حاضر در این برنامه می‌توان به شیرین کار، مریم خوش‌نویس، مریم شاهی، فرح کیمیاقلم، سلینا پوریا، عبدالله رحمی، شقایق جزایری اشاره کرد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٧ دی ١٤٠١ - ١١:٠١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;