• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > دیدار اهالی آسمان با استاد ژاله


دیدار اهالی آسمان با استاد ژاله

 

مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمانِ فرهنگستان هنر، به همراه جمعی از کارشناسان این مجموعه، با حضور در کارگاه استاد محمدرضا ایلدارژاله، با او دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمانِ فرهنگستان هنر، به همراه چند تن از کارشناسان این مجموعه، صبح چهارشنبه، 14 دی 1401، با محمدرضا ایلدارژاله، سازنده ساز، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ناصری در این دیدار، ضمن قدردانی از چند دهه فعالیت پُرثمر این هنرمند در عرصه موسیقی و تربیت شاگردان فراوان در این عرصه، گفت: از وظایف مهم مجموعه فرهنگی‌هنری آسمانِ فرهنگستان هنر ارتباط مؤثر با استادان برتر کشور است و امید داریم که با تعامل این مجموعه هنری، که دارای ظرفیت‌هایی فراوان است، و هنرمندان بتوان در عرصه فرهنگ و هنر کشور نقشی مطلوب ایفا کرد.

او همچنین برگزاری «عصرانه‌های آسمان» را، که بیش از پانزده برنامه از آن اجرا شده است، یکی از مسیرهای تعاملی مؤثر میان هنرمندان و فرهنگستان هنر دانست که از دل آن تاکنون کارگاه‌های هنری استادانه، نمایشگاه‌ها، کنسرت‌های پژوهشی، تاریخ شفاهی هنر... متولد شده است.

استاد ژاله در این دیدار، ضمن بیان خاطرات گذشته، دغدغه خود درباره ضرورت توجه بیشتر به هنر کشور توسط نهادهای فرهنگی را عنوان کرد و گفت: اهتمام به انجام برنامه‌هایی مانند عصرانه هنرمندان سنّتی «چوب»، که در آذرماه 1401 در مجموعه آسمان برگزار شد، ضروری است؛ زیرا که هنرمندان و استادان، ضمن تجدید دیدار با یکدیگر، به بحث و تبادل نظر درباره فضای هنری کشور می‌پردازند.

او همچنین در این دیدار با نمایش سازهای ابداعی خود به بیان فلسفه ساخت آنها پرداخت و دقایقی نیز فضای کارگاه را با نوای خوش موسیقی خود رنگی تازه بخشید.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢١ دی ١٤٠١ - ١٦:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;