• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > مجموعه‌مقالات هم‌اندیشی «محمود خان ملک‌الشعرا؛ از سنّت تا نوگرایی» منتشر شد


مجموعه‌مقالات هم‌اندیشی «محمود خان ملک‌الشعرا؛ از سنّت تا نوگرایی» منتشر شد

 

مجموعه‌مقالات هم‌اندیشی «محمود خان ملک‌الشعرا؛ از سنّت تا نوگرایی» به اهتمام مهدی حسینی منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومي فرهنگستان هنر، مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر، در پي هم‌اندیشی «محمود خان ملک‌الشعرا؛ از سنّت تا نوگرایی»، که اسفندماه 1399 در این فرهنگستان برگزار شد، مجموعه‌ای شامل برگزیده مقالات این هم‌اندیشی به همراه کتاب‌شناسی و آلبوم آثار موجود از این هنرمند در کاخ گلستان را به بازار كتاب‌هاي تخصصي هنر عرضه کرده است.

در آغازه این مجموعه‌مقالات آمده است: «محمود خان صبا کاشان بی‌تردید یکی از هنرمندان ذوالفنون و برجسته دوره ناصری به شمار می‌آید. وی افزون بر تحصیل علوم مختلف، نویسنده و شاعری باقریحه، نقاشی جست‌وجوگر و نوآور، خوش‌نویسی چیره‌دست، و منبت‌کاری باذوق بود. گرچه محمود خان به لقب ملک‌الشعرا شهرت یافته، شهرت خود را بیشتر مرهون تجربه‌اندوزی و کنکاش‌هایش در عرصه نقاشی است.»

مجموعه‌مقالات هم‌اندیشی «محمود خان ملک‌الشعرا؛ از سنّت تا نوگرایی» را مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن)، با شمارگان 500 نسخه و در 190صفحه، به قيمت 120هزار تومان، در زمستان 1401، منتشر کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند و یا کتاب را از طریق نشانی اینترنتی https://matnpub.ir به‌صورت برخط سفارش دهند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٧ دی ١٤٠١ - ١١:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;