• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > پیام تسلیت گروه موسیقی فرهنگستان هنر در پی درگذشت زنده‌‌یاد ابراهیم قنبری‌مهر


پیام تسلیت گروه موسیقی فرهنگستان هنر در پی درگذشت زنده‌‌یاد ابراهیم قنبری‌مهر

 

در پی درگذشت زنده‌یاد ابراهیم قنبری‌مهر، سازنده چیره‌دست ساز، گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در پی درگذشت زنده‌یاد ابراهیم قنبری‌مهر، سازنده چیره‌دست ساز، گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر پیام تسلیتی بدین شرح منتشر کرد:

 

باسمه تعالی

درگذشت ابراهیم قنبری مهر، استاد و هنرمند بی‌نظیر در آفرینش سازهای زهی، جامعه موسیقی ایران را در افسوس و اندوهی ژرف فرو برد.

گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران درگذشت این استاد بی‌همتا را به خانواده محترم ایشان و نیز جامعه موسیقی کشور تسلیت گفته از خداوند متعال برای ایشان مغفرت و رحمت مزید، و برای خانواده هنرمند و هنرپرور ایشان، آرزوی شکیبایی دارد.

*

ابراهیم قنبری‌مهر در سال ۱۳۰۷، در تهران به دنیا آمد. آشنایی او با استاد ابوالحسن صبا راه تازه‌ای را برای آشنایی هرچه بیشتر با موسیقی علمی برای وی باز کرد و از تجربیات نوازندگی و داشته‌های ارزشمند استاد صبا بهره جست و با پیشنهاد او، به ساخت و تعمیرات سازهای ایرانی و غربی روی آورد، قنبری‌مهر سپس به عنوان نخستین اعضای کارگاه سازسازی وزارت فرهنگ و هنر در سال ۱۳۳۴ شروع به فعالیت کرد. او شاگردان بسیاری را در عرصه سازسازی تربیت کرد که هرکدام نقش بسزایی در بالا بردن سطح کیفی سازهای ایرانی ایفا کردند.

 
 
 

زمان انتشار: جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١ - ١٨:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;