آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه گروهی «موزیکالیگرافی» در مؤسسه صبا


بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه گروهی «موزیکالیگرافی» در مؤسسه صبا

 

رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه گروهی آثاری از بهمن پناهی و بیش از پنجاه اثر برگزیده از هنرآموختگان مکتب هنری «موزیکالیگرافی» از سراسر کشور، در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، بازدید کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، از نمایشگاه گروهی «موزیکالیگرافی» در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا بازدید کرد.

در این نمایشگاه، آثاری از بهمن پناهی به همراه بیش از پنجاه اثر برگزیده از هنرآموختگان مکتب هنری «موزیکالیگرافی» از سراسر کشور به نمایش گذاشته شده است و هنرآموختگان شرکت‌کننده در این نمایشگاه، در طی دو سال گذشته، پس از فراخوانی ملی، برگزیده شدند و در یک دوره آموزشی مستمر از راه دور و چند کارگاه تخصصیِ حضوری، موفق به آفرینش آثاری با دو رویکرد «مفهومی» و «حرکتی» در چارچوب آموزه‌های مکتب هنری «موزیکالیگرافی» شده‌اند.

در این بازدید، بهمن پناهی و تعدادی از هنرمندان درباره آثار خود توضیحاتی دادند. رئیس فرهنگستان هنر نیز در گفت‌وگویی کوتاه با هنرمندان ضمن تقدیر از تلاش آنان، خلق آثار ماندگار را ثمره تمرین و ممارست فراوان دانست و ابراز امیدواری کرد فرهنگستان هنر در سال‌های آینده میزبان نمایشگاه دیگری از این هنرمندان باشد.

این نمایشگاه که 23 تیر 1401 افتتاح شده تا ۵ مرداد 1401، در نگارخانه آیینه مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵، پذیرای بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

این بازدید با همراهی مجید سرسنگی، دانشیار دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران؛ محسن سلیمانی، سرپرست مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا؛ عبدالرحیم فیروززاده، مدیر حوزه ریاست، روابط‌عمومی و بین‌الملل فرهنگستان هنر؛ انجام شد.

پس از بازدید، گفت‌وگویی علمی میان بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، و بهمن پناهی، در خصوص چگونگی امتزاج دو هنر موسیقی و خوش‌نویسی در کنار هم و تولید گونه‌ای جدید از هنر، در محل اتاق آیینه مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا صورت گرفت.

 

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٩ تير ١٤٠١ - ١٢:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;