اخبار > ارکستر ایرانی سفیر صلح جهانی شد


ارکستر ایرانی سفیر صلح جهانی شد

ارکستر «ایستگاه» با اعلام سازمان صلح جهانی به عنوان سفیر این نهاد معرفی شد.
 
 

ارکستر «ایستگاه» با اعلام سازمان صلح جهانی به عنوان سفیر این نهاد معرفی شد.     

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، ارکستر خصوصی ایستگاه که سابقه اجراهای زنده با «ریچارد کلایدرمن» و «ناصر چشم‌آذر» در ایران را دارد و کنسرت‌های گروهی زیادی را نیز در ایران روی صحنه برده، از سوی سازمان صلح جهانی به عنوان سفیر این سازمان معرفی شد.

دفتر بین‌المللی صلح (به اختصارIPB) در سال ۱۸۹۱ میلادی افتتاح و یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های مرتبط با صلح در جهان است.

این سازمان در سال ۱۹۱۰ «برای پیوند جوامع صلح در کشورهای گوناگون» برندهٔ جایزه نوبل صلح گردید و پس از آن و تا سال ۲۰۱۲، یازده برندهٔ جایزهٔ صلح نوبل عضو این سازمان بوده‌اند.

در بیانیه رسمی ارکستر خصوص ایستگاه به نقل از سرپرست ارکستر «مهدی نوروزی» درباره این عضویت، آمده:

 «ارکستر ایستگاه مفتخر است که عضویت خود را در دفتر صلح جهانی به اطلاع همگان برساند. صلح جهانی همواره یکی از دغدغه اصلی مجموعه  خصوصی ایستگاه بوده و فعالیت های بسیاری را در راستای ترویج صلح از طریق زبان مشترک ملت ها یعنی هنر و برپایه موسیقی، در کارنامه خود به ثبت رسانده است. در نتیجه مذاکرات ارکستر ایستگاه با این سازمان که سال هاست در جهت خلع سلاح برای توسعه پایدار و جهانی بدون جنگ قدم‌برداشته است و چندین نوبل صلح جهانی را نصیب خود کرده است، بر آن شدیم تا منظر متفاوتی از صلح را به جهانیان ارائه کنیم.»

در ادامه این بیانیه آمده: «مجموعه  ایستگاه با قابلیت های هنری و وساختاری و جایگاهی که طی سال های اخیر در زمینه موسیقی و هنر به دست آورده، آمادگی خود را برای ادامه این مسیر مهم به عنوان سفیر IPB در ایران اعلام میدارد. در این جهت، اتاق فکر مجموعه  ایستگاه فرصت هایی را شناسایی کرده است که بتواند با جدیت به وظایف خود برای شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی به جهانیان عمل کند. ارکستر ایستگاه حمایت خود را از هنرمندان و افراد فعال در زمینه صلح و پروژه های هم راستا اعلام می دارد تا دست به دست هم تصویر واقعی ایران زیبا و مردم صلح طلب ایران را به دنیا معرفی کنیم.»                               

زمان انتشار: يکشنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٨:٢٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;