اخبار > دبیرخانه دائمی جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر راه‌اندازی شد


دبیرخانه دائمی جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر راه‌اندازی شد

دبیرخانه دائمی «جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر» در عمارت تاریخی کوشک راه اندازی شد.
 
 

دبیرخانه دائمی «جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر» در عمارت تاریخی کوشک راه اندازی شد.

به‌گزارش ایرنا از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ویدا توحدی مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این وزارتخانه گفت: در راستای اجرای دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر برگزاری هفتمین دوره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در سطح بین‌المللی، دبیرخانه دائمی جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر در عمارت تاریخی کوشک، بخش دفتر منطقه آسیای غربی شورای جهانی صنایع‌دستی راه اندازی شد.

وی گفت: با راه اندازی دبیرخانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن جلسات تخصصی مربوطه تشکیل و نظرها و پیشنهادهای کارشناسان خبره تدوین و تنظیم و در نهایت شاکله اصلی جشنواره هفتم مشخص شد.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی افزود: در ساختار جدید، دبیرخانه‌ای تخصصی در نظر گرفته شده که زیر نظر آن کمیته‌های تخصصی و بخش‌های مورد نیاز تعیین شده است. این دبیرخانه پس از طی مراحل اداری به شکل رسمی شروع به کار خواهد کرد.

توحدی تصریح کرد: جنبه بین‌المللی جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی پررنگ و ساختارمند دیده شده و امید می‌رود هفتمین جشنواره خروجی قابل قبولی داشته باشد به ویژه مقرر شده در نمایشگاه این دوره در کنار آثار داخلی، بخش بین‌المللی نیز به نمایش آثار بپردازد.

به گزارش ایرنا، جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با دوره برگزاری جوان ترین جشنواره فرهنگی هنری است که سالانه در ایام دهه فجر برگزار می شود.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بهمن سال گذشته در آیین اختتامیه ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر اعلام کرد دوره هفتم این رویداد در سطح بین‌المللی برگزار می شود. بین المللی شدن این جشنواره منجر به آغاز فصل جدیدی برای ارتقا جایگاه هنرمندان و صنعتگران ایران به عنوان کشوری مطرح و مدعی در این حوزه در جهان است و راه اندازی دبیرخانه دائمی، گامی موثر در معرفی و برندسازی این رویداد خواهد بود. 

زمان انتشار: سه شنبه ٣٠ فروردين ١٤٠١ - ١٤:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;