اخبار > سمپوزیوم «هنر تطبیقی و تطبیق هنری» برگزار می‌شود


سمپوزیوم «هنر تطبیقی و تطبیق هنری» برگزار می‌شود

دانشگاه سوره، با همکاری فرهنگستان هنر، انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی ایران، و انجمن علمی هنرهای نمایشی ایران، سمپوزیوم علمی «هنر تطبیقی و تطبیق هنری» را برگزار می‌کند.
 
 

 

دانشگاه سوره، با همکاری فرهنگستان هنر، انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی ایران، و انجمن علمی هنرهای نمایشی ایران، سمپوزیوم علمی «هنر تطبیقی و تطبیق هنری» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره، سمپوزیوم علمی «هنر تطبیقی و تطبیق هنری» روز سه‌شنبه، سوم اسفند 1400، به‌صورت برخط، برگزار می‌شود.

این سمپوزیوم به‌منظور توانمندسازی دانشجویان در عرصه پژوهش و معرفی رویکردهای نوین عرصه هنر تطبیقی برگزار می‌شود. روش تطبیقی در هنر از مجموعه روش‌هایی است که می‌تواند در شناختن عرصه‌های مختلف هنری مفید باشد و علاوه بر شناخت بیشتر فرهنگ‌های مختلف، زمینه‌های شناخت فرهنگ ملی را نیز تقویت کند. در این زمینه، مباحث مختلفی وجود دارد که این سمپوزیوم قصد دارد در چهار نشست به این مباحث بپردازد. در دو نشست صبح، «نظریه و روش‌های پژوهش» در هنر تطبیقی مورد بحث قرار خواهد گرفت و در دو نشست بعدازظهر، دو مقوله «ادبیات نمایشی تطبیقی» و «تئاتر تطبیقی» به بحث گذاشته خواهد شد.

در این سمپوزیوم، دو انجمن علمی «هنر و ادبیات تطبیقی ایران» و «هنرهای نمایشی ایران» با همراهی فرهنگستان هنر در کنار دانشگاه سوره خواهند بود تا غنای علمی مطالب از سوی سخنرانان و استادان متخصص بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

برنامه چهار نشست به شرح زیر است:

نشست اول: از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰، با عنوان «مطالعات تطبیقی: نظریه‌ها و روش‌ها»

سخنرانان: حسن بلخاری و هادی نظری‌منظم؛ دبیر نشست: محمدرضا حاجی‌آقابابایی

نشست دوم: از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۴:۰۰، با عنوان «مطالعات تطبیقی: نظریه‌ها و روش‌ها»

سخنرانان: امیر نصری و احمد شاکری؛ دبیر نشست: منیژه کنگرانی

نشست سوم: از ساعت ۱۴:۳۰ تا۱۶:۳۰، با عنوان «ادبیات نمایشی تطبیقی»

سخنرانان: بهروز محمودی‌بختیاری و پرستو محبی؛ دبیر نشست: رامتین شهبازی

نشست چهارم: از ساعت۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰، با عنوان «تئاتر تطبیقی»

سخنرانان: مجید سرسنگی و محمدحسین ناصربخت؛ دبیر نشست: عرفان ناظر

این سمپوزیوم به‌صورت مجازی و در نشانی http://panel.soore.ac.ir/join/7de2q، روز سه‌شنبه، سوم اسفند 1400، از ساعت 9 تا 19، برگزار خواهد شد.

 

زمان انتشار: شنبه ٢٣ بهمن ١٤٠٠ - ١٣:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;