اخبار > همکاری مشترک فرهنگستان هنر و رادیو فرهنگ


همکاری مشترک فرهنگستان هنر و رادیو فرهنگ

در نشست میان فرهنگستان هنر و رادیو فرهنگ، ظرفیت‌های همکاری مشترک بررسی شد.
 
 

 

در نشست میان فرهنگستان هنر و رادیو فرهنگ، ظرفیت‌های همکاری مشترک بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در این نشست، که با حضور علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر؛ علیرضا حبیبی، مدیر شبکه رادیویی فرهنگ؛ و جمعی از مدیران دو سازمان، عصر روز دوشنبه، 11 بهمن 1400، در فرهنگستان هنر برگزار شد، علیرضا اسماعیلی، دبیر این فرهنگستان، با بیان اینکه به دلیل وجود اهداف و زمینه‌های مشترک همکاری میان فرهنگستان هنر و این شبکه، گسترش همکاری‌ها بسیار مفید خواهد بود، گفت: بیشتر مخاطبان شبکه رادیویی فرهنگ اهالی اندیشه و فرهنگ و هنرند و گسترش ارتباط میان دو نهاد بسیار سودمند خواهد بود. پیش از این نیز، برنامه‌های مشترکی چون «آسمانِ هنر» وجود داشت که تولید مشترک فرهنگستان هنر و رادیو فرهنگ بود و از آن استقبال خوبی می‌شد. وقفه‌ای میان این موضوع افتاده است که امیدواریم در این جلسات، و با رفع موانع، زمینه همکاری‌های مشترک و بهره‌برداری از ظرفیت دوسویه دوباره فراهم شود.

او تصریح کرد: فرهنگستان هنر یکی از فرهنگستان‌های چهارگانه جمهوری اسلامی ایران است که ارکان آن اعضای پیوسته و وابسته و جاوید آن‌اند.

اسماعیلی سپس، به معرفی بخش‌های مختلف پژوهشی، نمایشگاهی و انتشارات این مجموعه پرداخت تا با بررسی ظرفیت‌های مشترک، زمینه‌های همکاری فراهم شود.

علیرضا حبیبی، مدیر شبکه رادیویی فرهنگ، در این نشست، گفت: رادیو فرهنگ پس از رادیو ایران، که رادیوی رسمی جمهری اسلامی ایران است، دومین پوشش گسترده در کشور را دارد و ظرف عمیقی از حوزه‌های مختلف در کشور را شامل می‌شود.

او ادامه داد: هنر جلوه زیبایی فرهنگ است و فرهنگ بدون هنر توان حرکت ندارد و مجمع‌الفضلای هنر فرهنگستان هنر است که برای این حوزه در جمهوری اسلامی ایران سیاست‌گذاری و راهبرد تعیین می‌کند. رسانه‌ای ملی مانند رادیو فرهنگ نیز فضایی ایجاد می‌کند که این راهبردها منتشر شود و به منصه ظهور برسد.

او افزود: ما با نهادهای گوناگون، مانند انجمن آثار مفاخر فرهنگی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دانشگاه‌ها، این رابطه دوسویه و تفاهم‌نامه را داریم و امیدواریم با برقراری این رابطه و امضای تفاهم‌نامه با فرهنگستان هنر، به پُرباری و اطلاع‌رسانی باکیفیت‌تر از عرصه فرهنگ و هنر کشور نیز برسیم. این تفاهم‌نامه‌ها خط مشی را برای هر دو سو مشخص می‌کند و می‌تواند تبدیل به نهاده‌ای فرهنگی در طول سال شود. جنس فرهنگ و هنر همزاد مردم است و باید کمک کنیم که این موضع را به‌صورت علمی جلو ببریم. در رادیو فرهنگ، هشت شورای تخصصی وجود دارد که شورای هنر یکی از آنهاست که چندان فعال نیست و پیشنهاد ما به دبیر فرهنگستان هنر آن بود که شورای هنر رادیو در این مجموعه و با محوریت فرهنگستان هنر تشکیل شود و رادیو فرهنگ رسانه پشتیبان این سیاست‌ها باشد و همچنین، برنامه «آسمان هنر» دوباره با رویکرد جدید پخش شود.

تهیه برنامه‌هایی با نام‌ونشان فرهنگستان هنر، تولید برنامه‌های محیطی مشترک، بازپخش برنامه‌های تولیدشده پیشین و برگزاری نشست‌های مشترک و معرفی نسخ خطی منتشرشده از دیگر مباحث مطرح‌شده توسط دیگر مدیران و حاضران در این نشست بود.

 

 

 

 


 

 

زمان انتشار: سه شنبه ١٢ بهمن ١٤٠٠ - ١٦:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;