آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نشست «فکرپروری کودکان در آینه تعلیم‌ و تربیت هنری» برگزار شد


نشست «فکرپروری کودکان در آینه تعلیم‌ و تربیت هنری» برگزار شد

 

نشست تخصصی «فکرپروری کودکان در آینه تعلیم‌ و تربیت هنری»، شنبه، 22 مهر 1402، در فرهنگستان هنر و به‌صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این فرهنگستان هنر با همکاری انستیتو مدرسه گفت‌وگو، نشست تخصصی «فکرپروری کودکان در آینه تعلیم‌ و تربیت هنری» را با سخنرانی یحیی قائدی، دانشیار دانشگاه خوارزمی؛ احمدرضا آذربایجانی، پژوهشگر تعلیم و تربیت؛ بهارک اعظمی، پژوهشگر تعلیم و تربیت؛ با اجرای مهدی درویشی، با تمرکز بر فکرپروری کودکان و تعلیم و تربیت آنان، برگزار کرد.

یحیی قائدی، دانشیار دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی، در این نشست، با موضوع «جایگاه و نقش تربیت هنری در برنامه فلسفه برای کودکان» سخن گفت و با طرح این موضوع که با حاکم‌بودن رویکرد معلومات‌مدار بر نظام آموزشی ما، ضرورت روی‌کارآمدن رویکردهای دیگر و جدید احساس شده است، به طرح بحث پرداخت.
احمدرضا آذربایجانی، پژوهشگر تعلیم و تربیت، درباره «جایگاه و نقش هنر در تربیت ذهن اندیشه‌ورز، با تمرکز بر هنرهای تجسمی و موسیقی» به سخنرانی پرداخت و با بیان اینکه هنرْ ظهور زیبایی به روش زیباست، بحث خود را تشریح کرد.
بهارک اعظمی، پژوهشگر تعلیم و تربیت، آخرین سخنران این مراسم بود که مقاله خود را به‌صورت برخط با عنوان «جایگاه و نقش هنرهای نمایشی در برنامه‌های فکرپروری کودکان» ارائه کرد و با ذکر اینکه بر اساس تجربه زیسته خود در مواجهه با فرزندانش، برای حضور در نظام آموزشی، به مطالعات در این زمینه علاقه‌مند شده است، به توضیح مباحثش پرداخت.

این نشست با پرسش و پاسخ با حاضران پایان یافت.
نسخه شنیداری این نشست اینجا دردسترس است.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٥ مهر ١٤٠٢ - ٠٩:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;