• چهارشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > تفاهم‌نامه همکاری فرهنگستان هنر و آستان قدس در زمینه فرش منعقد شد+ فیلم


تفاهم‌نامه همکاری فرهنگستان هنر و آستان قدس در زمینه فرش منعقد شد+ فیلم

 

معاونت پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر و شرکت فرش آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه همكاري امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این تفاهم‌نامه همکاری میان منیژه کنگرانی، معاون پژوهشی و هنری فرهنگستان هنر، و حمید کارگر، مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی، منعقد شد.

امضای این تفاهم‌نامه به‌منظور ایجاد و توسعه همکاری‌های آموزشی، فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی، به‌ویژه در حوزه فرش دستباف، و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در اعتلای فرش ایران، صورت گرفت.

مشارکت در اجراي پروژه‌هاي پژوهشی و هنری با موضوع فرش دستباف ایران، برگزاری همایش‌ها، سخنرانی‌های علمی و نمایشگاه‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، تدوين و تأليف کتاب مشترک، حمایت از عناوين و محورهای پژوهشي و مطالعاتی مرتبط با فرش ایرانی، ارائه دستاوردهاي فرهنگی و هنری و پژوهشي مرتبط در نمايشگاه‌ها و همايش‌هاي مرتبط، و بهره‌مندشدن طرفین از امکانات مشترک یکدیگر (همچون توان فکری و تجربی و پژوهشی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، فضای فیزیکی و فضاهای تحقیقاتی) از جمله مفادی است که در این تفاهم‌نامه آمده است.

این تفاهم‌نامه در 8 ماده، به مدت دو سال، اجراشدنی و تمدیدپذیر است.

شایان ذکر است اعضای کمیته فرش فرهنگستان هنر را تورج ژوله (رئیس این کمیته)، سیدجلال‌الدین بصام، عبدالمجید شریف‌زاده، حمید کارگر، مهدی کشاورزافشار، مجید نیکویی، سیدمحمد ویسیان و حسین یاوری تشکیل می‌دهند.

فیلم این بازدید را اینجا ببینید.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٢:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;