• جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > فرصت‌ها و تهدیدهای هوش مصنوعی در سینما


در گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر بررسی شد
فرصت‌ها و تهدیدهای هوش مصنوعی در سینما

 

فرصت‌ها و تهدیدهای هوش مصنوعی در صنعت سینما، در جلسه گروه تخصصی سینما، نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، پانزدهمین جلسه گروه تخصصی سینما، عصر روز چهارشنبه، 30 فروردین 1402، به ریاست مجید مجیدی، عضو پیوسته این فرهنگستان، با همراهی اعضای این گروه برگزار شد.

در این جلسه، درباره اهمیت شناخت فرصت‌ها و تهدیدهای هوش مصنوعی در صنعت سینما و همچنین فرصت‌ها و ظرفیت‌های سینمای ایران در سینمای جهان گفت‌وگو و تبادل نظر شد. همچنین، تدوین برنامه‌های گروه سینما در سال جاری و برگزاری رویدادهای آموزشی و پژوهشی، ازجمله هم‌اندیشی و سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی در حوزه سینما، از دیگر موضوعات این نشست بود.

در این جلسه، همچنین سه طرح پژوهشی «تاریخ تحلیلی سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی»، «راهبردها و راهکارهای تحول نظام آموزش سینما» و «دگردیسی سینما در عصر متاورس: از تئوری تا اجرا»، بررسی و تأیید و مقرر شد که معاونت پژوهشی فرهنگستان در این زمینه اقدام لازم را صورت دهد.

شایان ذکر است، مجید مجیدی (رئیس)، علیرضا تابش (قائم‌مقام)، به همراه داریوش مهرجویی (عضو پیوسته فرهنگستان هنر)، سیدرضا میرکریمی، مهدی رحیمیان، علیرضا قاسم‌خان، امیر سحرخیز، نیما جاویدی، رائد فریدزاده، حسین شیخ‌الاسلامی و هومن بهمنش اعضای گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر را تشکیل می‌دهند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٢:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اخبار
;