تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > لزوم ورود هنرمندان به دنیای رمزهای بی‌تا


در نشست تخصصی «رمز بی‌تا (NFT) و تحول در دنیای هنر» مطرح شد:
لزوم ورود هنرمندان به دنیای رمزهای بی‌تا

 

نشست تخصصی «رمز بی‌تا (NFT) و تحول در دنیای هنر» یک‌شنبه، 5 دی 1400، در فرهنگستان هنر برگزار شد.

نشست تخصصی «رمز بی‌تا (NFT) و تحول در دنیای هنر» یک‌شنبه، 5 دی 1400، در فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، گروه تخصصی چندرسانه‌ای این فرهنگستان، در راستای بررسی فناوری‌های نوین شبکه‌ای و تحولات دیجیتال معاصر، نشست تخصصی «رمز بی‌تا (NFT) و تحول در دنیای هنر» را روز یک‌شنبه، 5 دی 1400، در سالن گلستانِ فرهنگستان هنر برگزار کرد.

در این نشست، که به دبیری علمی یونس سخاوت، معاون گروه تخصصی چندرسانه‌ای فرهنگستان و رئیس دانشکده چندرسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، و با حضور نصرالله جهانگرد، عضو گروه تخصصی چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر و هیئت‌علمی پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ مظفر پاسدارشیرازی، معاون سابق توسعه و مدیریت منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ محمد طهرانی، بنیان‌گذار آزمایشگاه بلاک‌چین؛ و سیدولی‌الله فاطمی‌اردکانی، بنیان‌گذار شبکه ققنوس؛ برگزار شد، تاریخچه و تحولات شبکه مرور و بررسی شد و همچنین، به روند شکل‌گیری توکن و بلاک‌چین و ساختار حقوقی و فنی و اقتصصادی آن پرداخته شد.

در این نشست، سخنرانان به مفهوم توکن‌های مثلی و غیرمثلی (بی‌تا) و نیمه‌مثلی پرداختند و چالش‌های پیش روی اکوسیستم توکن و دغدغه‌ها و الزامات و نیازهای شبکه تشریح شد.

همچنین، تجربه عملیاتی‌شده به‌کارگیری رمز بی‌تا در حفظ میراث مستند و مکتوبات و اسناد تاریخی کتابخانه ملی ایران تشریح و بر لزوم ورود هنرمندان و گالری‌داران به دنیای رمزهای بی‌تا تأکید شد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا ببینید.


فایل صوتی این نشست را اینجا بشنوید.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٦ دی ١٤٠٠ - ١٢:٤٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.