تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال منتشر شد


مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال منتشر شد

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال را منتشر کرد.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال را منتشر کرد.


به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال را به کوشش معصومه تقی‌زادگان و مسعود ناصری منتشر کرد.


در مقدمه این کتاب آمده است:
علم و هنر در سیر تاریخی خود رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر داشته‌اند، پل والری علم و هنر را، علی‌رغم تقابل، جدایی‌ناپذیر می‌داند. برخی در تلاش هستند با پرداختن به هنرمندان دانشمند (لئوناردو داوینچی، آلبرشت دورر) یا دانشمندان هنرمند (نیکلاس کوپرنیک، لویی پاستور) نزدیکی و رابطه میان علم و هنر را نشان دهند، اما نگاهی تاریخی به هنر نشان می‌دهد که رابطه میان هنر و علم از این نمونه‌ها فراتر بوده و پیشرفت تکنولوژیک، در هر زمانی، سبب تغییراتی در عرصه هنر شده است. ... در کتاب حاضر، به برخی از پرسش‌ها، مفاهیم و نظریه‌های مربوط به هنرهای رسانه‌محور و هنر دیجیتال پرداخته شده است. کتاب شامل هشت مقاله تألیفی و چهار مقاله ترجمه‌شده است.

«واقعیت، ساخت واقعیت و حادواقعیت در هنر رسانه‌ای دیجیتال» از معصومه تقی‌زادگان؛ «فرایند خلق اثر هنری و تولید معنا: فرهنگ دیداری آثاری هنری دیجیتال» از مریم کهوند؛ «نظریه زیباشناختی اثر گشوده از امبرتو اکو و کاربست آن در دریافت هنر تعاملی» از احمد نادعلیان و عرفان قادری؛ «جهان تصویر: هم‌رسانی عکس و انباشت تصویر در شبکه اجتماعی اینستاگرام» از سارا ساسانی و محمدرضا مریدی؛ «فیلم: از مدیوم تا مدیا و آن سوتر» از مهرداد پورعلم؛ «شرایط اجتماعی و تأثیرات وب 2.0 بر پیشرفت هنر اینترنتی» از زهرا رهبرنیا و فاطمه پالیزبان؛ «زیبایی‌شناسی محاسباتی در هنر معاصر» از میترا معنوی‌راد و ریحانه رفیع‌زاده‌اخویان؛ «مشارکت، بازرسانش، بریکولاژ: بررسی مؤلفه‌های اصلی فرهنگ دیجیتال» از مارک دیوز، ترجمه وحیداله موسوی؛ «مقدمه‌ای بر زیبایی‌شناسی اطلاعات» از لف مانوویچ، ترجمه وحیداله موسوی؛ «هنر تعاملی: تعاریف و خاستگاه‌ها» از کاتیا کواستک، ترجمه روناک رنجی؛ «وضعیت در رسانه‌های دیجیتال و نرم‌افزارها» از ری ارنشاو، ترجمه غلامرضا آذری؛ و «نگاهی به "هنر پژوهش‌آمیخته" در رسانه‌های دیجیتال» از غلامرضا آذری؛ عناوین مقالات این کتاب است.

کتاب مجموعه مقالات هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال را مؤسسه متن در 392 صفحه، با شمارگان 500 نسخه، در سال 1400، منتشر کرده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب، می‌توانند به کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، و یا فروشگاه اینترنتی مؤسسه متن، به نشانی www.matnpub.ir، مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٩ آذر ١٤٠٠ - ١٨:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.