تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > فراخوان نام‌نویسی در درس‌گفتار «فلسفه تخیل نزد ابن‌سینا»


فراخوان نام‌نویسی در درس‌گفتار «فلسفه تخیل نزد ابن‌سینا»

 

گروه تخصصی فلسفه هنرِ فرهنگستان هنر، درس‌گفتار «فلسفه تخیل نزد ابن‌سینا» را با حضور امیر مازیار برگزار و از علاقه‌مندان برای شرکت در این درس‌گفتار دعوت می‌کند.

گروه تخصصی فلسفه هنرِ فرهنگستان هنر، درس‌گفتار «فلسفه تخیل نزد ابن‌سینا» را با حضور امیر مازیار برگزار و از علاقه‌مندان برای شرکت در این درس‌گفتار دعوت می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این درس‌گفتار به‌منظور تحلیل و بررسی دیدگاه فلسفی ابن‌سینا به «قوه متخیله» از منظر منطق و معرفت‌شناسی برگزار می‌شود. از آنجا که از دید ابن‌سینا تخیل مهم‌ترین قوه در آفرینش، ادراک و ارزیابی هنر است، بازشناسی ارزش هنر یا اغراضی که از آثار هنری متصور است، در فلسفه او، بدون شناخت ابعاد گوناگون فلسفه تخیل وی، ممکن نیست.

این دوره شامل هشت جلسه است که در آن امیر مازیار، عضو گروه تخصصی فلسفه هنرِ فرهنگستان هنر به مباحثی چون «قوه تخیل در فلسفه ابن‌سینا»، «ادراک تخیلی»، «ادراک تخیلی و محاکات»، «تصدیقات خیالی»، «استدلال‌های خیالی در کتاب قیاس: تمثیل»، «استدلال‌های خیالی در فن خطابه»، «استدلال‌های خیالی در فن شعر» و «جمع‌بندی: فلسفه تخیل و فلسفه هنر» می‌پردازد.

علاقه‌مندان به این مباحث می‌توانند برای پیش‌ثبت‌نام با شماره‌تلفن 5-66954200 (آقای یاوری‌فرد، داخلی 2215) تماس بگیرند. این درس‌گفتار در ساختمان مرکزی فرهنگستان هنر، واقع در خیابان‌ ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، برگزار خواهد شد.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٤ آذر ١٤٠٠ - ١٤:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.