تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > کتاب تاریخ سینما منتشر شد


کتاب تاریخ سینما منتشر شد

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب تاریخ سینما، دومین کتاب از مجموعه «هنر در دانشنامه بریتانیکا» را منتشر کرد.

 

 مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب تاریخ سینما، دومین کتاب از مجموعه «هنر در دانشنامه بریتانیکا» را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب تاریخ سینما، از قرن نوزدهم تا امروز، اثر رابرت اسکلار را با ترجمه ستاره نوتاج منتشر کرد.

در پشت جلد کتاب آمده است:

در مدخل حاضر، به تاریخ سینما از قرن نوزدهم تا امروز پرداخته شده است. نخست، از چگونگی ابداع و تولید نخستین دستگاه‌های ضبط و پخش تصویر متحرک یاد شده؛ سپس، دوره‌های مختلف تاریخ سینما از تولید فیلم‌های کوتاه صامت در دهه 1910 تا رواج فیلم‌های بلند روایی در دهه‌های بعد مورد توجه قرار گرفته؛ در ادامه، از ورود صدا و رنگ به سینما و تأثیرات شکل‌گیری نظام استودیویی سخن به میان آمده؛ و در پایان نیز، سینمای قرن بیست‌ویکم با اشاراتی به سینمای کشورهای مختلف جهان، از جمله ایران، بررسی شده است.

نویسنده مدخل مفصّل تاریخ سینما کوشیده است گذشته از مرور جریان‌های اصلی فیلم‌سازی و فیلم‌های شاخص، مسائل مهم و تأثیرگذار، از قبیل نظریه‌های فیلم، چالش‌های مربوط به حق پخش آثار، تحولات تکنیکی و فنی، و نیز اوج‌گیری و افول سینمای ملی را به شکلی موجز اما روشن معرفی کند.

کتاب تاریخ سینما را مؤسسه متن در 306 صفحه با شمارگان 500 نسخه منتشر کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، و یا فروشگاه اینترنتی مؤسسه متن، به نشانی www.matnpub.ir، مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٦ آذر ١٤٠٠ - ١١:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.