تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دیدار صمیمی رئیس فرهنگستان هنر با هنرمندان شیراز


دیدار صمیمی رئیس فرهنگستان هنر با هنرمندان شیراز

 

هنرمندان شرکت کننده در هفته هنر شیراز در فرهنگستان هنر در نشستی با بهمن نامورمطلق به طرح مسائل و مشکلات حوزه هنرهای تجسمی و راهکارهای رفع آن پرداختند.

هنرمندان شرکت کننده در هفته هنر شیراز در فرهنگستان هنر در نشستی با بهمن نامورمطلق به طرح مسائل و مشکلات حوزه‌های مرتبط هنری خود و راهکارهای رفع آن پرداختند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رییس فرهنگستان هنر در این نشست که عصر روز یکشنبه 30 آبان 1400، با هنرمندان شرکت کننده در هفته هنر شیراز در فرهنگستان هنر برگزار شد، ضمن تشکر از حضور هنرمندان استان فارس در نخستین هفته هنر استان‌ها در فرهنگستان هنر، شیراز را یکی از کانون‌های تاریخ هنر ایران دانست و گفت: خوشبختانه هنرمندان شیراز در اکثر شاخه‌های هنری در سطح کشور دست برتر را دارند و جزو برترین‌ها و بهترین‌ها هستند.

نامورمطلق این رویداد را اقدامی مهم برای تشویق هنرمندان خصوصاً هنرمندان نسل جوان که راه هنرمندان پیشکسوت را در پیش گرفته‌اند دانستند و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

ایشان فرهنگستان هنر را متعلق به هنرمندان دانست و گفت: ما این آمادگی را داریم که از تمام فضاهای فرهنگستان و مؤسسه صبا استفاده کنیم تا در آینده نزدیک با یک برنامه مفصل‌تر چهره اصیل و عظمت و شکوهِ هنر شیراز را در تهران به نمایش بگذارید. علاوه بر آثار، کتاب‌هایتان را هم بیاورید، کارگاه‌های هنری را هم برگزار کنید.

رییس فرهنگستان هنر در ادامه ضمن اشاره به هنرهای اصیلِ استان فارس که توجه جهانیان را به خود معطوف کرده است، از آمادگی فرهنگستان برای همکاری در احیای هنرهای اصیل این استان و معرفی و تبیین آن‌ها سخن گفت.

در ادامه سجادمحمدیارزاده، سرپرست مؤسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا، سلمان گورنگی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صادرکننده صنایع‌دستی استان فارس، استاد اردشیر مجرد تاکستانی، نگارگر، مجمدجواد شبیه، حجار و سنگ تراش سنتی، حسینعلی نویگویی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، سید احمد حمیدی، قلمزن و دواتگر، محمدهادی ستایش، خاتم‌کار، حمیدرضا رفعتی، طراح و نگارگر، مژده رضازاده، منبت‌کار، رضا شیشه‌گر، کاشی کار سنتی، محمدرضا خرمی‌منش، گره چوب، مژگان زمانی، نگارگر، غلام فلاح‌پور خاتم‌کار، محمدرضا محمدی، طراح فرش، درخصوص مسائل و مشکلات رشته‌های هنری خود و راهکارهای بهبود شرایط به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

همچنین رییس فرهنگستان هنر به همراه جمعی از مدیران از کارگاه‌های هنری برگزار شده در رواق هنرِ این فرهنگستان بازدید کردند.

گزارش تصویری این برنامه را اینجا ببینید.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٣٠ آبان ١٤٠٠ - ١٨:١٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.