تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دو عنوان از «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد»


مؤسسه متن منتشر کرد:
دو عنوان از «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد»

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) وابسته به فرهنگستان هنر، دو کتاب زیبایی، زشتی، گروتسک و کتاب زیبایی‌شناسی تجربی، عصب‌‌زیبایی‌شناسی، علم از «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد» را منتشر کرد.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) وابسته به فرهنگستان هنر، دو کتاب زیبایی، زشتی، گروتسک و کتاب زیبایی‌شناسی تجربی، عصب‌‌زیبایی‌شناسی، علم از «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد» را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بر اساس مصوبه شورای علمی این مؤسسه، «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد» ترجمه و به تدریج منتشر خواهد شد.

کتاب زیبایی، زشتی، گروتسک ترجمه فریبرز مجیدی است که مفاهیم اساسی و بحث‌انگیز حوزه فلسفه هنر و زیبایی‌شناسی در آن مطرح می‌شود

این مجموعه‌ در سه محور عمده به نگارش درآمده است: محور نخست، «زیبایی»، که شرح تاریخ پیچیده نقش زیبایی در فلسفه و زیبایی‌شناسی است و چهار مقاله «نمای کلی»، «مفهوم‌های کلاسیک»، «مفهوم‌های قرون وسطایی» و «زیبایی و عشق» را شامل می‌شود؛ در محور دوم به مقوله «زشتی» و در محور سوم، به «گروتسک» پرداخته شده است.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) این کتاب را در 144 صفحه، و با شمارگان 1000 نسخه و بهای 26هزار تومان، به بازار عرضه کرده است.

 

همچنین کتاب زیبایی‌شناسی تجربی، عصب‌‌زیبایی‌شناسی، علم، دومین شماره از مجموعه «دانشنامه زیبایی‌شناسی آکسفورد»، است که امیرعباس زارعی مترجم آن است. در این کتاب نویسندگان این مدخل می‌کوشند افق‌هایی نو در حوزه علم و زیبایی‌شناسی بگشایند.

این مجموعه‌مقالات در سه محور به نگارش درآمده است: محور نخست به «زیبایی‌شناسی تجربی» می‌پردازد؛ دومین محور «عصب‌زیبایی‌شناسی» است و در محور سوم به «علم» پرداخته شده است.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) این کتاب را در 108 صفحه، و با شمارگان 1000 نسخه و بهای 22هزار تومان، به بازار عرضه کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این دو کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر مراجعه کنند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٩ - ١١:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.