تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب «تاريخ زشتي» نوشته «اومبرتو اكو » تجدید چاپ شد


كتاب «تاريخ زشتي» نوشته «اومبرتو اكو » تجدید چاپ شد

كتاب تاريخ زشتي نوشته اومبرتو اكو با ترجمه هما بينا و كيانوش تقي‌زاده انصاري، در موسسه متن در کمتر از یک سال به چاپ دوم رسید.
 
 

كتاب تاريخ زشتي نوشته اومبرتو اكو با ترجمه هما بينا و كيانوش تقي‌زاده انصاري، در موسسه متن در کمتر از یک سال به چاپ دوم رسید.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، امبرتواکو، هنرنویس، رمان‌نویس، فیلسوف و مترجم ایتالیایی پس از نگارش کتاب تاریخ زیبایی ، درصدد برآمد با سبک وسیاقی مشابه، نوشتاری را نیز به تاریخ زشتی اختصاص دهد.

نويسنده این كتاب در مقدمه آورده است: « فلاسفه و هنرمندان در هر سده تعاريفي از زيبايي عرضه كرده‌اند كه به بركت آنها مي‌توان تاريخي از تصورات زيبايي‌شناسانه را در طول زمان بازسازي كرد. ولي چنين چيزي در مورد زشتي اتفاق نيفتاده است. زشتي را اغلب ضدزيبايي توصيف كرده‌اند، از اين‌رو جز اشاراتي گذرا در حواشي برخي آثار كم‌اهميت، به ندرت مقاله مشروحي به تعريف زشتي اختصاص يافته است».

هنگام خواندن این کتاب احساس می‌کنید در یک نمایشگاه قدم می‌زنید. چون در خلال فصل‌هایی که یکی پس از دیگری می‌آیند، گزیده‌هایی دوگانه گنجانده شده‌اند: متون ادبی و شاعرانه، و آثار هنری با نمایشی پر شکوه. امبرتواکو با سبک‌خیزی قلمش، بزرگ‌ترین دشواری‌ها را با چنان سهولتی ابراز می‌کند که فضل و دانش، صورتی دلچسب و ساده به خود می‌گیرد.

چاپ دوم كتاب «تاريخ زشتي» در 15 فصل و با شمارگان 1500 نسخه، در 401 صفحه و به قيمت 35000 تومان توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 

زمان انتشار: شنبه ١١ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.