تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب سوگ سياوش منتشر شد


كتاب سوگ سياوش منتشر شد

كتاب «سوگ سياوش» به همراه لوح فشرده آن توسط انتشارات فرهنگستان هنر در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.
 
 

 

كتاب «سوگ سياوش» به همراه لوح فشرده آن توسط انتشارات فرهنگستان هنر در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، سوگ سياوش منسوب به«الماس‌خان كندوله‌اي» با تصحيح و ترجمه سيد فضل‌اله و سيد آرمان دكه‌اي با مقدمه‌اي از استاد محمد‌علي معلم ‌دامغاني و درآمد، نقد و تحليلي از علي تقوي توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشرآثار هنري (متن) به تازگي منتشر شده و در نمايشگاه كتاب تهران عرضه مي‌شود.

اين كتاب پس از دعوت به تأمل و نگاهي ديگرگون به شاهنامه و متون اسطوره‌اي و حماسي، به روايت داستان سياوش بر پايه شاهنامه‌هاي فردوسي و كُردي مي‌پردازد. متن و ترجمه داستان سياوش بر اساس شاهنامه كردي است كه در قالب لوح فشرده‌اي نيز به علاقه‌مندان عرضه شده‌است.

در اين كتاب ابتدا روايت داستان سياوش بر اساس شاهنامه را مي‌خوانيد. سپس به پيرنگ داستان سياوش براساس شاهنامۀ فردوسي و شاهنامه كردي پرداخته شده‌است. اختلافات عمده روايت داستان شاهنامۀ فردوسي و شاهنامه كردي از ديگر مطالبي است كه در اين كتاب آمده‌است. در پي اين مطالب، اشعاري از مجلس آرايي كيكاووس، به شكار رفتن توس و گيو و يافتن مادر سياوش آغاز مي‌شود و به دنيا آمدن سياوش و احوالات او تا شكست دادن فرامرز شيردم و گلباد از جمله داستان‌هاي اين كتاب به شمار مي‌روند.

گويندۀ اشعار كردي در لوح فشرده اين كتاب با صداي سيد آرمان دكه‌‌اي و ترجمه اشعار با صداي احمد عبدالحي است. اين كتاب با شمارگان 1000 جلد، در 303 صفحه، با قيمت 335000 ريال در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، عرضه مي‌شود.

مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر، از 13 تا 23 ، ساعت 10 تا 20 هر روز در شهر آفتاب، سالن ناشران عمومی A4، راهروي 1، غرفة 19 ميزبان علاقه‌مندان به كتاب‌هاي هنري است.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 

زمان انتشار: شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٢:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.