تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «دلوز در قابي ديگر»، در نمايشگاه كتاب عرضه مي‌شود


«دلوز در قابي ديگر»، در نمايشگاه كتاب عرضه مي‌شود

كتاب «دلوز در قابي ديگر» نوشته «ديمين ساتن » و «ديويد مارتين- جونز»، به همت انتشارات فرهنگستان هنر در نمايشگاه كتاب امسال، عرضه مي‌شود.
 
 

كتاب «دلوز در قابي ديگر» نوشته «ديمين ساتن » و «ديويد مارتين- جونز»، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر در نمايشگاه كتاب امسال، عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «دلوز در قابي ديگر» نوشته «ديمين ساتن » و «ديويد مارتين- جونز» و با ترجمه « مجيد پروانه‌پور»، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد و در نمايشگاه كتاب امسال، به دست علاقه‌مندان كتاب‌هاي فلسفه‌هنر، خواهد رسيد.

نويسنده این كتاب در مقدمه آورده است: «ريزوم در لغت به ساقه گياهاني گفته مي‌شود كه زيرِ زمين به صورت افقي رشد مي‌كنند و ريشه و جوانه مي‌دهند. بسياري از علف‌ها و بعضي از گياهان خوراكي مثل مارچوبه، زنجفيل و سيب‌زميني ريزومي‌اند. اما مراد دلوز و گتاري از كاربرد اين اصطلاح در مقدمه هزار فلات: سرمايه‌داري و شيزوفرني(1980) توصيف شيوه‌اي خاص از انديشيدن بود.»

او در جاي ديگري از مقدمه ذكر كرده است: «به باور دلوز و گتاري ما هنگام تفكر، نبايد هميشه چيزها را به «يك چيز و ديگري‌هاي آن»، يك شيوه درست‌انديشيدن و رقيبان آن، تقليل دهيم، بلكه بايد متوجه اين موضوع باشيم كه هرچيزي هميشه دربرگيرنده حقايق گوناگوني است.»

كتاب «دلوز در قابي ديگر» در 6 فصل و با شمارگان 2000 نسخه، در 224 صفحه با قطع جيبي و به قيمت 115000ريال توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از غرفه انتشارات فرهنگستان هنر در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با تخفيف ويژه تهيه نمايند.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

زمان انتشار: شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦ - ١٢:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.