تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي» منتشر شد


«فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي» منتشر شد

«فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي» به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.
 
 

«فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي » به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، « فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي » نوشته جان مايلزو با ترجمه مرجان محمدي‌نژاد از سوي موسسه متن به بازار كتاب‌هاي تخصصي هنر پيوست.

در ديباچه كتاب به قلم مترجم آمده است: «كتاب حاضر اثر جان مايلز شرح نسبتا مفصلي در مورد مواد و شيوه‌هاي تخصصي مجسمه‌سازي است. در اين كتاب انواع موادي كه در اين رشته به كار مي‌رود، شيوه‌هاي استفاده از آن‌ها و همچنين ابزارآلات و مواد واسطه به طور كامل (البته تا حدي كه در زمان تأليف آن در اين حوزه به تكامل رسيده بودند) شرح داده شده است. همچنين علاوه بر مواد اصلي و سنتي مجسمه‌سازي يعني سنگ، چوب، فلز و گل، مواد جديدتر همچون انواع رزين‌ها و پلاستيك‌ها كه به واسطه پيشرفت تكنولوژي وارد اين عرصه شده‌اند و نيز روش‌هاي استفاده از آن‌ها طرح شده‌اند. از ديگر مباحث ارائه شده در اين كتاب مي‌توان به جانمايي، شيوه‌هاي نصب و بسياري از موضوعات ديگر اشاره نمود كه مجسمه‌سازان از مرحله طراحي تا ارائه يك مجسمه با آن روبرو هستند. نويسنده كتاب معتقد است كه تسلط بر انواع شيوه‌ها، قدرت هنرمند در بيان فردي و به تصويركشيدن ايده‌هاي وي را به شدت تقويت مي‌كند.»

 نويسنده این كتاب در آن مقدمه آورده است: « امروزه ديدگاه‌ها و رويكردهاي متفاوت و متضادي در خصوص ارزش‌هاي مهارتي مجسمه‌سازي نسبت به گذشته وجود دارد و به نظر مي‌رسد دنياي هنر نگارخانه‌اي، به نوآوري و ايده‌هاي خلاقانه به منزله فعاليت‌هاي هنري اصيل و حقيقي مي‌نگرد. شايد حقيقت چنين باشد، اما زماني كه ايده‌اي بديع با استفاده از مواد كم‌دوام و حتي انواع گوناگون مواد كم دوام و حتي انواع گوناگون مواد دورريختني (بازيافتني) ساخته مي‌شوند، ديگر نياز چنداني به مهارت فردي مجسمه‌ساز وجود ندارد و در اين‌جاست كه مفهوم « هر چه بديع‌تر بهتر» زير سؤال مي‌رود.»

ساختار متن اصلي كتاب به قلم نويسنده، به صورت فرهنگ‌نامه و بر اساس حروف الفباي انگليسي شكل گرفته و در اين ترجمه، چيدمان واژه‌ها به ترتيب الفباي فارسي تغيير كرده است. خوانندگان اين اثر مي‌توانند براي استفاده از فهرست مدخل‌ها، واژه‌نامه فارسي به انگليسي و واژه نامه انگليسي به فارسي به انتهاي كتاب رجوع كنند.

كتاب « فرهنگ مواد و تكنيك‌هاي مجسمه‌سازي» با شمارگان 1000 نسخه، در 335 صفحه و به قيمت 240000 ريال توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

زمان انتشار: سه شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٥ - ١٢:١١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.