تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب روش تحقيق در هنر و طراحي منتشر شد


كتاب روش تحقيق در هنر و طراحي منتشر شد

كتاب «روش تحقيق در هنر و طراحي» توسط موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.
 
 

 كتاب «روش تحقيق در هنر و طراحي» توسط موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «روش تحقيق در هنر و طراحي» نوشته كرول كري و جولي‌ين ملينز صاحب كرسي‌هاي پژوهشي مدرسۀ هنر دانشگاه رابرت گوردن و ترجمه طاهر رضا زاده به تازگي توسط موسسه متن منتشر و وارد بازار نشر شد.

در مقدمه اين كتاب آمده است: «كتاب حاضر درباره يادگيري است- يادگيري پژوهش. اين نكته قبول عام يافته است كه يادگيري در هنر و طراحي به روش تجربي انجام مي‌شود. ما با كاركردن بهتر ياد مي‌گيريم و با تجربه مستقيم موضوع و بازانديشي درباه آن. ما با كار عملي، با پژوهش و با تامل در اين هر دو آموزش مي‌بينيم. اين يادگيري فعال و بازانديشانه رابطه پويايي ميان كار عملي و پژوهش برقرار مي‌سازد. كار عملي پرسش‌هايي ايجاد مي‌كند كه نيازمند پژوهش است و متقابلا پژوهش نيز بر كار عملي اثر مي‌گذارد. اين يادگيري در نظام تحصيلات تكميلي صورت مي‌گيرد كه شامل راهبردهاي آموزشي دانشجو محور و كار پروژه‌اي است. اين نظام ساختار و معيارهاي روشني را براي يادگيري فراهم مي‌كند.»

اين كتاب شامل 6 فصل است كه در فصل اول كتاب به مقدمه پژوهش در هنر و طراحي شامل: فرآيند پژوهش، نقشه راه: اهميت روش شناسي، پژهش‌هاي مدارج عالي و ... اختصاص دارد. روش‌هاي زمينه‌مندسازي پژوهش را شامل : هدف و ساختار نقد و بررسي زمينه، تفكر و واكنش انتقادي: مهارت‌هاي كليدي، جست‌وجوي مطالب مرجع و استفاده از آن‌ها در پژوهش‌هاي هنر و طراحي، نقد و بررسي زمينه از جمله مطالبي است كه در فصل دوم مي‌خوانيد. تعيين جهت و ترسيم موقعيت پژوهش عنوان سومين فصل اين كتاب را تشكيل مي‌دهد كه شامل طرح سؤال پژوهش، ديدگاه‌ها و رويكرد‌هاي ممكن در پژوهش،‌تنظيم و نوشتن طرحنامۀ پژوهش و مديريت اطلاعات پژوهش است.

«گشت و گذار در زمين: پايه‌گذاري روش تحقيق»، «خواندن نقشه: ‌روش‌هاي ارزيابي تحليل» و «گزارش سفر: تاييد دانش جديد و انتقال نتايج پژوهش» نيز به ترتيب عنوان‌هاي فصل‌هاي چهارم تا ششم را به خود اختصاص داده‌اند. شرح واژگان تحقيق مربوط به هنر و طراحي به همراه واژه نامه انگليسي به فارسي نيز در ضمائم كتاب آمده‌است.

كتاب «روش تحقيق در هنر و طراحي» با شمارگان 1000 نسخه، در 318 صفحه منتشر و با قيمت 185000 ريال توسط موسسه متن عرضه مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌تر ا ز چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

زمان انتشار: سه شنبه ١٨ آبان ١٣٩٥ - ٠٩:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.