اخبار > «موزه فلسطین» درهای خود را به «هفته دوستی ایران و کره شمالی» گشود


«موزه فلسطین» درهای خود را به «هفته دوستی ایران و کره شمالی» گشود

 

موزه هنرهای معاصر فلسطین، به «هفته دوستی ایران و کره شمالی» خوشامد گفت.

موزه هنرهای معاصر فلسطین، به «هفته دوستی ایران و کره شمالی» خوشامد گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این موزه عصر روز دوشنبه 11 تیر با گشایش نمایشگاهی از دستاوردهای هنر، فرهنگ، توسعه و صنعت کشور کره شمالی در قالب نقاشی، فیلم، عکس و کتاب، میزبان هفته دوستی دو کشور شد.

در گشایش این نمایشگاه به همت وزارت خارجه جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفارتخانه‌ها و رایزنی‌های فرهنگی دو کشور، فرهنگستان هنر و موزه فلسطین در آغاز «چهل و پنجمین سال روابط ایران و کره شمالی» و در امتداد تفاهمنامه همکاری‌های فرهنگی دو کشور برپا شده است.

در این نمایشگاه، 34 اثر از میراث نقاشی سنتی کره با مضمون طبیعت، منظره‌پردازی، هنرهای تزیینی و دکوراتیو در قالب‌های رنگ روغن روی بوم و سوزن دوزی روی ابریشم که از سنت‌های هنری کهن این سرزمین بوده به نمایش درآمده است.

در بخش دیگر عکس‌هایی از سیر تاریخی کره پس از جنگ دوم جهانی، استقرار جمهوری دمکراتیک خلق، زندگی اجتماعی، محبوبیت رهبران این کشور از کیم ایل سونگ تا کیم جونگ اون، روابط ایران و کره در سال‌های پس از انقلاب و نماهایی از صنعت، توسعه و پیشرفت در این کشور را شاهدیم.

نمایش فیلم و کتاب با موضوع فرهنگ، هنر و زندگی در کره شمالی نیز از دیگر بخش‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.
گفتنی است «سام چیون» سفیر جمهوری دمکراتیک خلق کره در ایران، «کیم چونگ» رایزن فرهنگی این کشور در ایران، چندی از عالیرتبگان نظامی این کشور و «بابک نژاد» رئیس اداره نمایشگاه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور داشتند.

نمایشگاه هفته دوستي کره شمالی تا 23 تیرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان عموم علاقه‌مندان آشنایی بیشتر با زیبایی‌های هنر و فرهنگ این سرزمین شرقی خواهد بود.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧ - ١٠:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج