اخبار > نمایشگاه «آب و رنگ ایران» در «آسمان» گشایش یافت


نمایشگاه «آب و رنگ ایران» در «آسمان» گشایش یافت

 

نمایشگاه گروهی آبرنگ «آب و رنگ ایران» با نمایش رنگ‌هایی از زندگی، سنت، اقلیم و طبیعت ایران‌زمین در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان گشایش یافت.

نمایشگاه گروهی آبرنگ «آب و رنگ ایران» با نمایش رنگ‌هایی از زندگی، سنت، اقلیم و طبیعت ایران‌زمین در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که عصر پنج‌شنبه، 30 فروردین، در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان گشایش یافت، در ادامه نمایشگاه‌های موضوعی هنرمندان «گروه آبرنگ نیستان» است، که از سال 80 تا به امروز، در حدود شصت اجرای مشترک، در ایران و جهان، داشته‌اند.

ایران و جلوه‌های بی‌شمار و رنگارنگ زندگی در آن، موضوع تازه‌ترین نمایشگاه این گروه هنری است. در این نمایشگاه مناظر و ابنیه تاریخی، اقوام ایرانی، فرهنگ‌های قومی و بومی، طبیعت، سنت و... مضامینی است که به روایت نگاه و دریافت این هنرمندان، ارائه گردیده است.

مجموعه ارائه شده، شامل 75 اثر آبرنگ از 15 هنرمند است که طی فراخوان و با گذر از مراحل ارزشیابی و انتخاب، از میان 160 اثر به نمایشگاه راه یافته است. در انتخاب این آثار، وجوه و ارزش‌های حرفه‌ای و زیبایی‌شناختی، تنوع و تفاوت رویکردها و گرایش‌ها در نقاشی آبرنگ در نظر گرفته شده است.

محمود نیستانی، سرپرست گروه آبرنگ نیستان و کیوریتور این نمایشگاه، از سال 65 تا امروز در عرصه نقاشی آبرنگ حضور و فعالیت مستمر داشته است. وی نقاشی آبرنگ را نزد نام‌آوران این رشته از جمله زنده یادان: سیاوش کسرایی و جمال‌الدین خرمی‌نژاد و نیز استاد علی‌اکبر صادقی و تنی چند از استادان خارجی آموخته است.

گروه آبرنگ نیستان، متشکل از هشتاد هنرمند است که تاکنون در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی متعددی شرکت داشته‌اند. این گروه همچنین در نقاط مختلف جهان، از استکهلم و تورنتو تا دبی به عرضه آثار خود پرداخته و امسال هم آثارشان در ارمنستان به نمایش درخواهدآمد. دو نمایشگاه آخر این گروه در تهران با نام‌هاي «جوانه» و «نقش شهری بر آب» بود که با استقبال مخاطبان روبرو شد.

«آب و رنگ ایران» تا 6 اردیبهشت، از ساعت 15 تا 19به مدت یک هفته میزبان همگان خواهد بود. علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، تقاطع فیروزکوه، شماره 47، مجموعه فرهنگی و هنری آسمان مراجعه نمایند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٥٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج