اخبار > انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین فرهنگستان هنر و پردیس هنرهای زیبا


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین فرهنگستان هنر و پردیس هنرهای زیبا

 

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه مشترکی برای گسترش و تقویت همکاری‌های فی‌مابین، منعقد کردند.

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران،  و شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه مشترکی برای گسترش و تقویت همکاری‌های فی‌مابین، منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، این تفاهم‌نامه در راستای توسعه همکاری‌ میان نهادهای هنری، فرهنگی و آموزشی کشور به منظور تقویت، توانمندسازی و بهره‌گرفتن از ظرفیت‌های موجود و همچنین پیشبرد اهداف عالیه این نهادها، صورت گرفته است.

همکاری مشترک دانشگاه و فرهنگستان هنر در انجام طرح‌های تحقیقاتی بر مبنای اولویت‌های پژوهشی و اهداف راهبردی طرفین؛ امکان استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دو طرف در انجام پروژه‌های آموزشی و پژوهشی؛ مشارکت در انجام پروژه‌های نهایی تحصیلات تکمیلی در چهارچوب قوانین مندرج در اساسنامه فرهنگستان هنر و دانشگاه؛ امکان استفاده از ظرفیت‌های علمی طرفین در برگزاری همایش و نشست‌های علمی ملی و بین‌المللی مشترک مابین فرهنگستان هنر و دانشگاه؛ مبادله اطلاعات علمی و برگزاری کارگاه‌های تخصصی مشترک در جهت ارتقا سطح علمی اعضای هیئت علمی و پژوهشی طرفین؛ امکان استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه نظیرکارگاه‌ها، کتابخانه‌ها و نیز مشارکت به منظور انتشار کتب تحقیقاتی در زمینه هنر، مفادی است که هر دو طرف برای انجام آن به تفاهم رسیدند.

گفتنی است، در راستای اهداف این تفاهم‌نامه و برای ارتباط هر چه بیشتر فرهنگستان هنر با دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هنر سراسر کشور، دبیرخانه‌ای بدین منظور در فرهنگستان هنر راه‌اندازی شده است تا راهبری موضوعات مشترک و ایجاد ارتباط اثربخش را ساماندهی کند.

این تفاهم‌نامه در جلسه‌ روز دوشنبه 8 بهمن 1397، در پردیس هنرهای زیبا، با حضور تنی چند از مدیران فرهنگستان هنر و مسئولان و همچنین اساتید فرهیخته این دانشگاه، برای مدت 2 سال منعقد شد و به امضا رسید.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٣:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج