اخبار > جشنواره ملی نقاشی ارتنگ در فرهنگستان هنر


نقاشی معاصر ایران: از «پژوهش» تا «نمایش»
جشنواره ملی نقاشی ارتنگ در فرهنگستان هنر

 

نخستین «جشنواره ملی نقاشی اَرتَنگ» در دو بخش پژوهشی و نمایشگاهی در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نخستین «جشنواره ملی نقاشی اَرتَنگ» در دو بخش پژوهشی و نمایشگاهی در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر این جشنواره با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ، فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی نقاشی ارتنگ، عصر روز شنبه 1 تیرماه 1398 از ساعت 15 تا 19 در گالری فرشچیان این مجموعه با گشایش نمایشگاه نقاشی «انسان؛ بازپیدایی» آغاز می‌شود که در آن نزدیک به 80 اثر از بیش از 50 هنرمند ارائه شده است. این آثار منتخبی از 700 اثر است که از سراسر ایران به دبیرخانه این جشنواره فرستاده شده و با نظر هیئت‌داوران به نمایشگاه راه یافته است.

رنگ روغن، اکرلیک، میکس مدیا، ذغال دستی و کنته و... از جمله تکنیک‌هایی است که این هنرمندان برگزیده‌اند و آثار خود را در طیفی از آبستره و انتزاعی تا رئال با محوریت موضوعی «انسان» به نمایش خواهند گذاشت.

همچنین بخش پژوهشی این جشنواره روز دوشنبه 3 تیرماه 1398 در قالب یک پنل تخصصی در تالار ایران (سالن همایش‌های فرهنگستان هنر) از ساعت 14 تا 19 برگزار می‌شود.

صبا تا 6 تیر همه‌روزه از ساعت 10 تا 19 ــ به‌جز ایام تعطیل ــ میزبان عموم مخاطبان این جشنواره هنری، هنرمندان و پژوهشگران هنر در تمامی گرایش‌هاست.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نمایشگاه به نگارخانه استاد فرشچیان مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا در خیابان طالقانی، نرسیده به میدان فلسطین، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک 125؛ و برای شرکت در نشست‌های پژوهشی این جشنواره به تالار ایرانِ فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان آیت‌الله طالقانی، پلاک 1552 مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨ - ١٦:٥٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج