اخبار > نمايشگاه عكس «تاريخ بي‌دروغ» در آسمان


نمايشگاه عكس «تاريخ بي‌دروغ» در آسمان

 

«تاريخ بي‌دروغ» عنوان نمايشگاهي است كه روز سه‌شنبه 13 بهمن در گالري مجموعه فرهنگي– هنري آسمان گشايش مي‌يابد.

«تاريخ بي‌دروغ» عنوان نمايشگاهي است كه روز سه‌شنبه 13 بهمن در گالري مجموعه فرهنگي– هنري آسمان گشايش مي‌يابد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، استاد محمدعلي معلم‌دامغاني رييس فرهنگستان هنر؛ در گفتگويي برگزاري اين نمايشگاه را شانسي بزرگ دانست و اظهار داشت: فرهنگستان هنر اين شانس را دارد تا عكس‌ها و تصاويري كه توسط عكاسان خبره خبري در اقصي نقاط جهان از روخدادهاي تاريخي خاص گرفته و توسط آقاي محمد فرنود جمع‌آوري شده را به نمايش بگذارد.
وي عكس را روايتي از حقيقت آشكار در زمان حاضر شمرد و ادامه داد: در گذشته كه روايت رويدادهاي تاريخي توسط نقاشان صورت مي‌گرفت، تحريف مي‌شد، اما روايت تصوير و عكس خصوصا توسط عكاسان حرفه‌اي در حوزه خبر، روابت حقيقت آشكار است كه حتي اگر خود عكاس بخواهد تصويري را تكرار كند، ناشدني است.
استاد معلم تكرار عكس‌هاي تاريخي را انكار ناپذير دانست و افزود: اگر بخواهيم روايت انقلاب اسلامي و دهه فجر را به روايت تصوير بازبيني نماييم، ناگزيريم تا بارها و بارها به تصاويري رجوع كنيم كه در آن زمان تاريخي برداشته شده‌اند. گريزي نيست كه اين اجبار تاريخي است كه تحميل مي‌شود و ناچاريم كه براي نسل‌هاي آينده بارها و بارها عكس‌هايي را به نمايش بگذاريم كه قبلا به نمايش گذاشته شده‌اند يا خيزشي كه در ليبي، سودان و به طور كل رويدادهايي كه بهار عربي و بيداري اسلامي ناميده شد، وقايع تكرار ناشدني هستند كه تصاوير آن نيز لحظه‌هاي ناب و تكرار ناشدني و اسناد تاريخي به شمار مي‌روند.
آيين گشايش نمايشگاه عكس «تاريخ بي‌دروغ» روز سه‌شنبه 13 بهمن ساعت 16 در مجموعه فرهنگي- هنري آسمان به نشاني خيابان شهيد فلاحي (زعفرانيه)، بالاتر از خيابان شيركوه، پلاك 47 برگزار مي‌شود. شركت در اين نمايشگاه كه تا 25 بهمن ادامه دارد براي عمومي علاقه‌مندان آزاد است.
براي ديدن پوستر كامل اينجا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١١ بهمن ١٣٩٤ - ١٤:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج