اخبار > كارگاه نقوش هندسي (گره) شروع به كار كرد


كارگاه نقوش هندسي (گره) شروع به كار كرد

 

كارگاه نقوش هندسي (گره)، با تدريس محمدعلي بياباني و مجيد حيدري‌دلگرم شروع به كار كرد.

كارگاه نقوش هندسي (گره)، با تدريس محمدعلي بياباني و مجيد حيدري‌دلگرم شروع به كار كرد.

به گزارش روابط‌عمومي فرهنگستان‌هنر، اولين جلسه كارگاه نقوش هندسي (گره)، به همت معاونت پژوهشي فرهنگستان‌هنر و با تدريس محمدعلي بياباني و مجيد حيدري‌دلگرم برگزار شد.

در اين كارگاه، پس از معرفي «نقوش دوبعدي در معماري‌ ايراني» و «نقوش سه‌بعدي در معماري»، به هنرآموزان ««ترسيم گره‌ها» نيز در برنامه آموزشي قرار دارد.

در بخش «نقوش دوبعدي در معماري ايراني»، عنوان‌هايي چون «كتيبه»، «نقوش گياهي»، «نقوش هندسي» و «مُعّقلي» در آثار مختلف معماري مورد بررسي قرار مي‌گيرد و آموزش داده خواهد شد.

در سرفصل «نقوش سه‌بعدي» عناويني چون «مقرنس»، «رسمي‌بندي»، «يزدي‌بندي» و «كاسه‌سازي» به بحث گذاشته مي‌شود و از نقطه‌نظر معمارانه به آثار مختلف نگاه مي‌شود.

در كارگاه «نقوش هندسي (گره)»، گره‌هاي «كند»، «تند»، «شل»، «پيلي» و همچنين «گره‌هاي دست‌گردان» و «گره‌هاي چندزمينه‌اي» آموزش داده خواهد شد.

در «كارگاه نقوش هندسي (گره)» علاوه بر مرور و بررسي آثار، به صورت عملي به ترسيم نقوش هندسي پرداخته مي‌شود و ابزار و وسايل لازم در اين كارگاه شامل «مداد»، «پرگار و يا ريسمان»، «شابلون گره يا گونيا» و «خط‌كش»، كاغذ سفيد، پوستي و شطرنجي است كه هنرآموزان براي ترسيم نقوش از آنها استفاده مي‌‌كنند.

كارگاه نقوش هندسي (گره) در معماري ايراني در دوازده جلسه، روزهاي چهارشنبه از ساعت 16 تا 18 در ساختمان مركزي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر، اينجـــــــــا كليك كنيد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٩ آبان ١٣٩٥ - ١١:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج