اخبار > شهود «خط» در تجلي «آئين»


شهود «خط» در تجلي «آئين»

 

نشست تحليلي سيري در آثار خوشنويسي «جمشيد ياري شيرمرد» همزمان با بر پايي نمايشگاه آثار اين هنرمند با نام « نقش نگين» با حضور اساتيد و صاحبنظران هنرهاي تجسمي در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برگزار شد.

نشست تحليلي سيري در آثار خوشنويسي «جمشيد ياري شيرمرد» همزمان با بر پايي نمايشگاه آثار اين هنرمند با نام « نقش نگين» با حضور اساتيد و صاحبنظران هنرهاي تجسمي در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا ، دراين نشست كه با حضور آقايان مهندس مكي نژاد، استاد حميد عجمي، فرزاد اديبي و دامون خانجان زاده و با استقبال علاقمندان هنر خوشنويسي برگزار شد، ابتدا حميد عجمي با اشاره به اهميت تلفيق دو فرم مختلف و گاه متضاد در يك بستر معنايي واحد خاطر نشان كرد: با ديدن اين آثار مي توان در ذهن خود افقي ترسيم كرد كه در آن هنرمند ما هم هنرمدرن و قابليت ها و كارايي ها آن رابشناسد و هم به هنر سنتي پايبند و دلگرم بماند.

در ادامه فرزاد اديبي«گرافيست» در خصوص نشانه شناسي خلاقيت هاي بصري در آثار شيرمرد اظهار داشت:
يكي از اصلي ترين ويژگيهاي اين آثار توجه به ريشه ها ، اصول، سنتهاي و كلاً گذشته اين هنر و نيز تكامل تجربه وي در خوشنويسي سنتي بموازات و پابپاي ورود به خلق ساحتها و فضاهاي نو مي باشد. آنگاه مهندس مكي نژاد خاطر نشان كرد: اهميت كار شيرمرد را در تداوم سنتهاي اصيل اين هنر و تلاش پيگير و خلاقانه او در جهت ترسيم و تثبيت يك جايگاه تازه و معتبر براي خوشنويسي ايران است. وي گفت در كارهاي مدرن اين هنرمند خلوص خط را واضحتر و برخوردار از يك جوهرة غني مي يابيم و همچنين تنوع رنگ و استفاده از قابليت هاي هندسي خط نيز در اين آثار چشمگير است در پايان خانجان زاده «گرافيست » تجلي يك رهايي و ميل به جدايي از قالب ظاهري و عدم ورود به حيطة تقليد و نيز نظر داشتن دائم به ابداع و آزمودن شيوه ها و تجربه هاي جديد را از مشخصه هاي اصلي كار شير مرد عنوان كرد.

گفتني است اين نمايشگاه تا 18 بهمن ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين پذيراي عموم علاقمندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٨٥ - ١٠:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج