اخبار > برپایی «موزه هنر انقلاب» یک ضرورت است


ایرج اسکندری:
برپایی «موزه هنر انقلاب» یک ضرورت است

 

ایرج اسکندری هنرمند معاصر در آستانه برپایی « نمایشگاه بین‌المللی هنر به روایت بیداری » ، برپایی موزه هنر انقلاب را یک ضرورت اساسی در راه حفظ و ماندگاری میراث این هنر دانست.

ایرج اسکندری هنرمند معاصر در آستانه برپایی « نمایشگاه بین المللی هنر به روایت بیداری » ، برپایی موزه هنر انقلاب را یک ضرورت اساسی در راه حفظ و ماندگاری میراث این هنر دانست.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، ایرج اسکندری نقاش و از هنرمندان انقلاب و دفاع مقدس  جستجو در شیوه صحیح نگهداری از آثار هنر انقلاب و نقاشیهای دیواری بامفاهیم انقلاب و اندیشه، تأسیس و راه اندازی یک موزه دائمی برای هنر انقلاب اسلامی را اصلی ترین دستاوردهای برپائی نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب های دنیا ارزیابی کرد.

وی تأکید کرد برای استفاده نسلهای آینده از این میراث بزرگ و حفظ دستاوردهای انقلاب در عرصه هنر که قطعاً در شأن یک موزه بزرگ و دائمی است باید هرچه زودتر بفکر راه اندازی و ساماندهی این مرکز و پایگاه بزرگ بود. وی افزود : بدلیل آنکه آثار هنر انقلاب بصورت خودجوش و براساس احساس وظیفه و تعهد اجتماعی و اعتقادی در هنرمندان و بدون سفارش یا حمایت بخشهای دولتی انجام شده از متریالها و تکنیکهای قوی و قابل توجهی استفاده نشده و همین می تواند با گذشت زمان به این آثار خسارتهای جدی وارد کند.

وی گفت : مهمترین حاصل برپایی نمایشگاه هنر انقلاب های دنیا در این حجم و کیفیت می تواند طرح ضرورت یک نگاه جدی، جامع، همه جانبه و کارشناسانه به هنر انقلاب و دریافت ارزشها و مفاهیم جدیدتر در آن باشد.

گفتنی است نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب های دنیا روز دوشنبه 16 بهمن درمؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش یافت، همه روزه از ساعت 10 صبح الی 19 میزبان عموم علاقمندان می باشد.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٨٥ - ٠٩:٠٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج