تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نخستین جلسه کارگاه «استفاده از پایگاه‌های دیجیتالی در بررسی تاریخ نقاشی ایرانی» برگزار شد


نخستین جلسه کارگاه «استفاده از پایگاه‌های دیجیتالی در بررسی تاریخ نقاشی ایرانی» برگزار شد

 

نخستین جلسه کارگاه «استفاده از پایگاه‌های دیجیتالی در بررسی تاریخ نقاشی ایرانی» به همت کمیته هنر ایرانِ دوره اسلامیِ پژوهشکده هنر برگزار شد.

نخستین جلسه کارگاه «استفاده از پایگاه‌های دیجیتالی در بررسی تاریخ نقاشی ایرانی» به همت کمیته هنر ایرانِ دوره اسلامیِ پژوهشکده هنر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنر، نخستین جلسه کارگاه استفاده از پایگاه‌های دیجیتالی با حضور عباس حسینی روز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر برگزار شد. عباس حسینی ابتدا مختصری از پیشینه نمایشگاه‌های هنر اسلامی را که در آن نسخه‌های خطی فارسی مصور برای اولین بار با امانت‌گرفتن از مجموعه‌های مختلف در معرض دید عموم قرار گرفت، معرفی کرد. او در ادامه خلاصه‌ای از چگونگی تغییر رویکرد تاریخی-هنری به نقاشی ایرانی ارائه داد و توضیح داد که چگونه رویکرد پژوهشی در بررسی تاریخ نقاشی ایرانی بعد از عصر دیجیتالی متفاوت شده است. در این کارگاه همچنین به این پرسش پرداخته شد که دانشجویان تاریخ هنر چگونه می‌توانند برای تحقیقات خود، از این پایگاه‌های اطلاعاتی دیجیتالی به‌عنوان منبع و ابزاری دست اول استفاده کنند. مشکلاتی که پژوهشگران ممکن است در استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی دیجیتالی با آن مواجه شوند، آخرین موضوعی بود که درباره آن بحث و گفت‌وگو شد.
جلسه دوم این کارگاه روز چهارشنبه اول آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ تا ۱۹ در محل پژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، پلاک ۲۹ برگزار می‌شود.
حضور در این کارگاه برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.