• چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران از موزه فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر


در حاشیه بازدید از پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛
بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران از موزه فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر

 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در فرهنگستان هنر، پس از بازدید از نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از موزه هنرهای معاصر فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، صبح امروز، 4 اسفند 1401، پس از بازدید از نمایشگاه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از موزه هنرهای معاصر فلسطین و بخش‌های مختلف کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.

در این بازدید که با حضور بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، محمدعلی رجبی و جهانگیر الماسی از اعضای پیوسته فرهنگستان، علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر و بهنام زنگی، سرپرست مؤسسه فرهنگی هنری صبا همراه بود، از سوی مدیران فرهنگستان توضیحات مختصری از پیشینه و خدمات کتابخانه و انتشارات فرهنگستان هنر ارائه شد.

كتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر يكي از بزرگترين‌كتابخانه هاي تخصصي هنر در ايران است كه در سال 1380 با هدف ارائه خدمات کتابخانه‌ای به جامعه هنرپژوهی و هنرمندان تأسيس گرديد. این كتابخانه با در اختیار داشتن بیش از ۸۵ هزار منبع چاپی و دیجیتال، به بیش از هشت ‌هزار عضو، شامل اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هنر، خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

سپس مهدی چمران با حضور در موزه هنرهای معاصر فلسطین از نمایشگاه بخش «تجسم هنر» پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر موسوم به «ایرانِ عزیزِ ما» بازدید کرد.

در این نمایشگاه آثار منتخب هنرمندان شناخته‌شده نسل‌های مختلف در رشته‌های پوستر، تصویرگری و کارتون و کاریکاتور به نمایش درآمده که حول مضامینی چون ایران، انقلاب اسلامی، رشد و پیشرفت خلق شده‌ است.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس فرهنگستان هنر پس از بازدید از بخش‌های مختلف عمارت مؤسسه صبا و حوضخانه آن، در یک نشست صمیمی بر استمرار همکاری‌ها و تعاملات میان شهرداری تهران، شورای شهر و فرهنگستان هنر در حوزه‌های زیباسازی، معماری و احیای هویت محلات شهری گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

همچنین در این نسشت بر مساعدت‌های شهرداری تهران در پهنه هنر و محیط پیرامونی فرهنگستان هنر و ساختمان‌های مربوطه تأکید شد.

مهدی چمران نیز ضمن ابراز خرسندی از وجود مراکز برجسته هنری همچون فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا، موزه هنرهای معاصر فلسطین و کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر در قلب شهر تهران، بر اهمیت حفظ و نگهداری این مراکز و گسترش همکاری‌ها تأکید کرد.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٤ اسفند ١٤٠١ - ١٢:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;