اخبار > عيادت مسئولان فرهنگستان هنر از استاد ماهرالنقش


عيادت مسئولان فرهنگستان هنر از استاد ماهرالنقش

مسئولان فرهنگستان هنر از استاد بزرگ هنر كاشيكاري جهان امروز، استاد محمود ماهرالنقش عيادت كردند
 
 

 مسئولان فرهنگستان هنر از استاد بزرگ هنر كاشيكاري جهان امروز، استاد محمود ماهرالنقش عيادت كردند.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، استاد محمود ماهرالنقش به علت بيماري از آخرين روزهاي هفته گذشته در بيمارستان بستري است و مسئولان فرهنگستان هنر پنجشنبه، 21 بهمن، براي عيادت وي در بيمارستان حاضر شدند

.
استاد محمود ماهرالنقش در سال 1301 در اصفهان متولد شده‌است. وي تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در اصفهان و تهران گذراند و در سال 1338 به دعوت دانشگاه علم و صنعت ايران براي تدريس دانسته‌هاي خود به اين دانشگاه رفت و در سال‌هاي 42 تا 44 طراح سوالات كنكور، براي داوطلبان رشته ساختمان بود. ماهرالنقش نخستين مؤلف كتاب‌هاي رشته ساختمان است و اولين كتاب خود را با نام «اصول عملي ساختمان» در سال 1344 به رشته تحرير در آورد. وي تا به حال كتاب‌هاي متعددي در زمينه ساختمان، هنر آجركاري و كاشيكاري ايران تأليف كرده است كه تعداد آن‌ها به 25 جلد مي‌رسد. وي عضو كميته معماري سنتي فرهنگستان هنر است كه به دليل كارهاي ارزشمندش در سي و يكم تير 1387 مورد تقدير اين فرهنگستان قرار گرفت.

فرهنگستان هنر، نسبت به پاسداشت و حمايت از يادگار‌هاي ارزشمند و ميراث‌هاي گرانبهاي فرهنگي و هنري كشور از هيچ كوششي دريغ نمي‌كند و بهبودي اين هنرمند فرهيخته را، از خداوند متعال خواستار است.

زمان انتشار: شنبه ٢٣ بهمن ١٣٨٩ - ٠٨:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;