• چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > از مجموعه سیمرغ، تازه‌ترین آثار استاد صادق بریرانی، رونمایی می‌شود+پیوندمجازی


در همایش برزرگداشت استاد بریرانی؛
از مجموعه سیمرغ، تازه‌ترین آثار استاد صادق بریرانی، رونمایی می‌شود+پیوندمجازی

 

همایش بزرگداشت استاد صادق بریرانی، پیش‌کسوت حوزه هنرهای تجسمی، به همراه نمایشگاه تازه‌ترین آثار این استاد با عنوان مجموعه سیمرغ، دوشنبه، 2 آبان 1401، در فرهنگستان هنر، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش بزرگداشت استاد بریرانی، با دبیری هنری محمدعلی رجبی، در سه بخش «پژوهشی»، «نمایشگاهی» و «چاپ و انتشار کتاب» برگزار می‌شود.

در ادامه مراسم گرامیداشت مقام فرهیختگان و پیش‌کسوتان هنرهای معاصر ایران، در همایش بزرگداشت استاد صادق بریرانی، هنرمند فرهیخته و نام‌آور رشته‌های نقاشی و گرافیک نوین ایران که هویت خود را مبتنی بر نظام فرهنگی و تجربه‌های سترگ هنر اصیل اسلامی ایران نهاده، از این استاد بزرگ تقدیر می‌شود.

در آیین افتتاحیه این همایش، بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر؛ محمدعلی رجبی، رئیس گروه تخصصی هنرهای سنتی فرهنگستان هنر؛ سیده‌راضیه یاسینی، دبیر علمی بزرگداشت؛ محمدحسین حلیمی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران؛ سیدعبدالمجید شریف‌زاده، عضو گروه تخصصی هنرهای سنتی فرهنگستان هنر؛ و سیدمهدی حسینی، رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی این فرهنگستان؛ به سخنرانی می‌پردازند.

در نمایشگاهی که ویژه این مراسم در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا گشایش می‌یابد، علاوه بر تازه‌ترین آثار استاد که مجموعه سیمرغ نام دارد و شامل سی تابلو است، دیگر آثار این استاد بزرگ، متعلق به مجموعه‌های شخصی و گنجینه آثار موزه هنرهای معاصر تهران، نیز به نمایش در خواهد آمد.

همایش بزرگداشت استاد صادق بریرانی، دوشنبه، 2 آبان 1401، ساعت 15 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مراسم به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، تالار ایرانِ فرهنگستان هنر، مراجعه یا از طریق پیوند مجازی به نشانی https://b2n.ir/f51989 از مباحث این مراسم بهره‌مند شوند.

نمایشگاه آثار استاد صادق بریرانی از ۳ تا ۱۲ آبان ۱۴۰۱ (به‌جز ایام تعطیل)، از ساعت ۱۰ تا ۱۸، در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا برپا خواهد بود.


 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ مهر ١٤٠١ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;