اخبار > اعضاي گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر از استاد گنجينه عيادت كردند.


عيادت گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر از استاد گنجينه :
اعضاي گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر از استاد گنجينه عيادت كردند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين ديدار كه با حضور عبدالمجيد شريف زاده، رئيس گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر، حسين ياوري و محمد مهدي هراتي از اعضاي اين گروه و بهزاد مرتضوي، مديركل روابط عمومي فرهنگستان هنر، برگزار شد، حضار علاوه بر عيادت از اين استاد به مرور خاطرات گذشته با ايشان پرداختند كه موجب مسرت ايشان شد.
 
 

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين ديدار كه با حضور عبدالمجيد شريف زاده، رئيس گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر، حسين ياوري و محمد مهدي هراتي از اعضاي اين گروه و بهزاد مرتضوي، مديركل روابط عمومي فرهنگستان هنر، برگزار شد، حضار علاوه بر عيادت از اين استاد به مرور خاطرات گذشته با ايشان پرداختند كه موجب مسرت ايشان شد. افزون بر اين عبدالمجيد شريف‌زاده و بهزاد مرتضوي به نمايندگي از رياست فرهنگستان هنر از وضعيت جسماني اين استاد هنرهاي سنتي جويا شده و آمادگي فرهنگستان براي هرگونه كمك به ايشان را به فرزندانشان اعلام كردند.

از جمله پيشنهادات ارائه شده از سوي نمايندگان فرهنگستان هنر، برپايي نمايشگاهي از مجموعه آثار استاد گنجينه بود كه بنا شد نتيجه پس از بررسي فرزندان اين استاد به فرهنگستان هنر اعلام شود. در ادامه نيز تبديل منزل مسكوني و همچنين كارگاه اين استاد به موزه آثار ايشان از طرف فرزندان استاد گنجينه مطرح شد كه مورد توجه حضار قرار گرفت.

بي‌توجهي و بي‌اطلاعي برخي نهادها و دستگاه‌هاي مرتبط نسبت به وضعيت اين استاد پيش‌كسوت موجب گله فرزندان ايشان شده بود كه در خاتمه جلسه بنا شد گزارش وضعيت فعلي اين استاد به اطلاع رياست فرهنگستان برسد تا با موافقت ايشان به وضعيت و مشكلات ايشان در حد توان فرهنگستان رسيدگي شود.

استاد حسين كلاقيچي گنجينه از نوادر هنر چاپ باتيك است كه لقب پدر باتيك ايران را به خود اختصاص داده است. استاد گنجينه كه بنيان‌گذار چاپ سيلك اسكرين در ايران است، در سال 1387 موفق به دريافت مدال درجه يك هنر در مراسم بزرگداشت نام آوران عرصه علم و ادب و هنر كشور شده‌. اين استاد هنرهاي سنتي چندي است به دليل كهولت سن و بيماري در منزل به سر مي‌برد.
زمان انتشار: سه شنبه ٢ شهريور ١٣٨٩ - ٠٩:٣٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;